Kolejne miejsce parkingowe dla kobiet w ciąży. „Liczymy na życzliwość kierowców”

7
Specjalnie wytyczone miejsca do parkowania dla kobiet w ciąży pojawiły się na trenie Ostrowa Wielkopolskiego. Jedno z nich znajduje się pod urzędem miejskim, a drugie przy Basenie "Olimpijska". To, czy będą z nich korzystać także nieuprawnieni kierowcy, pokaże praktyka dnia codziennego.

W Ostrowie Wielkopolskim są uż dwa miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży, ale już niebawem mogą powstać kolejne, bo pozytywny odzew jest dość duży. Czy będą z nich korzystać tylko kobiety w ciąży? – Pomysł jest w naszej ocenie bardzo ciekawy. Liczymy teraz na życzliwość kierowców, by na takim dedykowanym miejscu parkowały tylko kobiety w ciąży – mówi wiceprezydent miasta Mikołaj Kostka, który podkreśla, że miasto jest otwarte także na sugestie mieszkańców w zakresie powstawania kolejnych takich miejsc.

Ostrowscy urzędnicy liczą na wyrozumiałość innych kierowców. Podobnie jak właściciele tych sklepów, przed którymi w Ostrowie wytyczono miejsca dla rodzin z dziećmi. Parkować nieuprawnionym nie wolno natomiast na niebieskich kopertach, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Jak mówią strażnicy miejscy, kierowcy bez pozwoleń coraz rzadziej decydują się na parkowanie w tych miejscach. – To miejsca przeznaczone tylko dla osób uprawnionych. Nieuprawnieni kierowcy, którzy zatrzymują się w takim miejscu, popełniają wykroczenie zagrożone grzywną do 500 zł – podkreśla komendant Straży Miejskiej Grzegorz Szyszka.

Władze Ostrowa właśnie poinformowały, że na terenie miasta powstało kolejne miejsce parkingowe dla kobiet w ciąży. Tym razem przy Basenie „Olimpijska”.

Czy jednak miejsca przeznaczone dla kobiet w ciąży nie będą zajmowane przez pozostałych kierowców, którzy w związku z dużą trudnością znalezienia czasami wolnego miejsca parkingowego w najbliższym sąsiedztwie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, będą przestrzegać przepisów?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Raczej znajda sie takie panie które nie bedac w ciąży beda tam parkowac a w razie zwrucenia jej uwagi powie ze jest w drugim tygodniu ciąży. Na miejscach dla rodzicow z dziecmi pod marketami tez parkuja dzbany, na miejscach dla inwalidow troche sie cykaja bo to moze kosztowac

  2. „…pojawiły się na trenie Ostrowa…” – a gdzie ten Ostrów ma tren?
    P.S. Inicjatywa fajna godna polecenia i sensowna.

  3. Są miejsca dla inwalidów -wystarczy. Kiedyś myślałem że takie miejsca są dla osób mających problemy z poruszaniem -teraz niestety widzę że urzędy za byle chorobę przyznają… poza tym ilość miejsc dla niepełnosprawnych w stosunku do pełnoprawnym jest stosunkowo dużą. …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick