Międzynarodowa wymiana doświadczeń w Ostrowie Wielkopolskim

0
Ponad 70 tysięcy złotych pozyskało Miasto Ostrów Wielkopolski z Ministerstwa Spraw Zagranicznych na realizację projektu pod hasłem „Innowacyjny samorząd Ostrowa Wielkopolskiego – wymiana doświadczeń i dobrych praktyk na arenie międzynarodowej”. Projekt zakłada organizację w październiku br. konferencji międzynarodowej z udziałem zagranicznych partnerów Ostrowa Wielkopolskiego.

Celem projektu jest wzmocnienie zaplecza merytorycznego międzynarodowej współpracy samorządów Ostrowa Wielkopolskiego i jej partnerów zagranicznych poprzez wymianę doświadczeń oraz zaprezentowanie dobrych praktyk. Udział w konferencji wezmą m.in. przedstawiciele z miast partnerskich z Niemiec tj. Nordhausen i Delitzsch i Szwecji.

Założeniem jest wymiana doświadczeń oraz zaprezentowanie dobrych praktyk w zakresie działań na polu społeczno-gospodarczym miasta Ostrowa Wielkopolskiego i zagranicznych partnerów samorządowych.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną aktualne rozwiązania z zakresu innowacyjnej gospodarki komunalnej, kompleksowej modernizacji miasta, polityki społecznej oraz działań „smart city”. Jednym z elementów konferencji będzie także objazd po inwestycjach skierowany do gości zagranicznych.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick