DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Michał Walczak podsumowuje mistrzostwa Polski w Gorzowie [WIDEO]

Dwa medale wywalczyli lekkoatleci Klubu Sportowego Stal LA w Gorzowie podczas 99. mistrzostw Polski seniorów. Trzeci w finale 200 metrów był Patryk Wykrota, który cieszył się także z brązu wywalczonego ze sztafetą 4×100 metrów razem z Tomaszem Jankowskim, Marcinem Karolewskim i Kacprem Cegłą. Wielki sukces w weekend odniosła także Olga Szlachta, która reprezentowała Polskę w słoweńskim Mariborze.

– Jeśli zdobędziemy chociaż jeden medal, będziemy zadowoleni – mówił przed wyjazdem do Gorzowa trener Michał Walczak. Wywalczyli dwa, więc kolejna impreza na duży plus, chociaż wszystko zaczęło się od zawodu w postaci występu Patryka Wykrota w eliminacyjnym biegu na 100 metrów.

Sztafeta 4×100 metrów musiała sobie radzić bez Dawida Grząki, który przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Ostrowianie bronili tytułu mistrzowskiego, wywalczonego przed rokiem. Biegnąc w składzie Tomasz Jankowski, Marcin Karolewski, Patryk Wykrota i Kacper Cegła uzyskała doskonały czas 40,53, który tym razem wystarczył tylko do wywalczenia brązowego medalu.

Patryk Wykrota po nieudanych eliminacjach w biegu na 100 metrów, zrehabilitował się na dystansie 200 metrów. Ostrowianin doskonale pobiegł w eliminacjach, dzięki fenomenalnej reakcji startowej. W finale był równie szybki, dobiegając do mety na trzecim miejscu z czasem 21,02. Szósty był Marcin Karolewski.

Wykrota zaraz po ostatniej konkurencji gorzowskich mistrzostw Polski razem z reprezentacją wyleciał do Chin, gdzie wystartuje we wspomnianej przez trenera Walczaka Uniwersjadzie. Doskonale na arenie międzynarodowej w weekend wypadła Olga Szlachta, która wywalczyła srebrny medal Europejskich Igrzysk Młodzieżwy w Mariborze. Młoda zawodniczka KS Stal LA pobiła swój własny rekord Polski w trójskoku i z wynikiem 13,29 zajęła drugie miejsce.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz