Michał Grzesiak został Mistrzem Świata! Nicola Kaczmarek w debiucie zdobyła brąz

Ten rok jest niewątpliwie jednym z najlepszych w karierze Michała Grzesiaka. Zawodnik sztuk walki z Ostrowa Wielkopolskiego zdobył złoty medal Mistrzostw Świata w Kickboxingu rozgrywanych w Lido di Jesolo we Włoszech. To jego drugi krążek tego koloru. Pierwszy zdobył w 2017 roku w Budapeszcie. W Antalyi dotarł do finału, w którym przegrał (zdobył zatem srebro). Teraz nie miał sobie równych w kategorii light kick do 94 kg.

Nieopisana radość, dużo stresu i ogromne emocje. Węgier (Peter Daniel Zsarko – przyp. red.) jest posiadaczem czarnego pasa w Teakwon do i był bardzo niewygodny. Wiedziałem, że muszę skracać dystans, żeby nie dawać mu miejsca do mocnych obrotowych kopnięć. Dzięki podpowiedziom trenerów udało mi się zdominować styl Węgra pod koniec pierwszej rundy, a później musiałem tylko konsekwentnie trzymać się planu– powiedział dla portalu wlkp24.info Michał Grzesiak, nowy mistrz świata.

archiwum Michała Grzesiaka

Patryk Zaborowski z Rebelia Kartuzy, który jest głównym szkoleniowiecem reprezentacji kick light, nazwał Michała Grzesiaka i Rafała Gąszczaka (mistrz świata w kat. +94 kg) „profesorami kick light”. Cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Kickboxingu powiedział: – To były jednostronne pojedynki, a przewaga naszych reprezentantów nie podlegała żadnej dyskusji. Czegoś takiego nigdy nie widziałem w zawodach tek rangi i dodatkowo na etapie walk o złoto. Jestem niesamowicie szczęśliwy, bo nasi mistrzowie znów stanęli na najwyższym stopniu podium, a cała reprezentacja kick light zajęła 3 miejsce na świecie, a niewiele brakowało abyśmy wyprzedzili jeszcze Węgry. Triumfowała kadra Turcji. Cieszę się i jestem dumny z naszych Biało-Czerwonych, bo 7 medali to bardzo dobry wynik.

Co ciekawe, Michał nie jest jedynym przedstawicielem naszego regionu, który wywalczył we Włoszech medal. Zrobiła to także Nicola Kaczmarek (Prosna Kalisz) walcząca w kat. -50 kg. Pochodząca z powiatu pleszewskiego zawodniczka zdobyła brąz w tej dyscyplinie sportu. Występ w zawodach tej rangi był dla Nicoli debiutem.