Miasto wstrzymuje „likwidację” CRK. Burzliwa sesja rady miejskiej [AKTUALIZACJA]

22
Poniedziałkowa Sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się burzliwie. Wiceprezydent Mikołaj Kostka w imieniu Beaty Klimek wystąpił z wnioskiem o dodanie do porządku obrad dwóch projektów uchwał. Jedna z nich ma wygasić uchwałę ubiegłoroczną, która dotyczy likwidacji Centrum Rozwoju Komunalnego.

W związku z wprowadzeniem projektu uchwały, należało zebrać Komisję Budżetową oraz Komisję Gospodarki Miejskiej, by zaopiniować uchwałę. Klub Platformy Obywatelskiej ogłosił, że nie będzie brał udział w tym opiniowaniu. – W naszej ocenie to jest skrajnie odpowiedzialne zaproponowanie dzisiaj nowych projektów uchwał, które będą miały gigantyczne konsekwencje gospodarcze i finansowe. To jest brak szacunku dla naszych mieszkańców, żeby proponować tak istotne kwestie i kazać je opiniować w trakcie 20-30 minut – powiedziała Milena Kowalska, radna Ostrowa Wielkopolskiego.

Projekt uchwały został włączony do obrad sesji wynikiem 12-9 głosów. Dwóch radnych jest nieobecnych. Na antenie Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info trwa transmisja NA ŻYWO z poniedziałkowej Sesji Rady Miejskiej.

AKTUALIZACJA 13:10 

Po burzliwej dyskusji, radni przeszli do głosowania. 11 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, dziewięciu było przeciwnych, dwóch nie oddało głosu, jeden nieobecny. Rada pomyślnie przegłosowała uchwałę wstrzymującą likwidację Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

22 KOMENTARZE

 1. Nie zlikwidują CRK bo jest ono potrzebne do tworzenia BIZANCJUM ekipy pseudo przyjaznych. Można zlikwidować i oszczedzone srodki przekazac mieszkancom np. nie podwyzszajac oplat za smieci!!!

  • prezydent Klimek chwali się na fb że przeszła jej uchwała z 75% bonifikatą. Jakoś nie wspomniała ani słowa że Prawo i Sprawiedliwość proponowało 95% bonifikatę.

  • Skandal jednym słowem. Obóz pani prezydent wrzuca uchwały na 2 min przed Sesją żeby Radni głosowali.

 2. Jestem ciekawa jak zagłosuje PRZYJAZNY Ostrów Beaty Klimek! Oczywiście znając ich hipokryzję będą za utrzymaniem CRK!!!

  • Oglądałem Sesję wczorajszą: PiS proponował w swoim projekcie bonifikatę w wysokości 95% a prezydent Klimek 75%. „Przyjazne Miasto” przegłosowało 75%.

 3. To skandal ,, dobra zmiana ,, trafiła też do Urzędu Miasta ” – hipokryzja i brak szcunku dla mieszkańców ! Tak się oszukuje mieszkańców – posadki dla swoich !

 4. Ten kto dał dwójkę na liście PiS pani Grochowskiej powinien się z tej partii natychmiast wypisać i nie zawracać głowy tym, którzy głosują na tę partię!

  • Śliwiński, Lisiecki, Torzyński i paru innych też kiedyś było w PO i zostali podnóżkiem Carycy. Czy nie będziesz głosował na PO?

 5. Tak, tak. Punkt widzenia zmienia się wraz z miejscem siedzenia. Idealny przykład. Przed wyborami 2014: „trzeba zlikwidować Holdikom”, „bizancjum do likwidacji”, „pasożyt ostrowskich spółek”. Tak wołała Beata Klimek z mównicy. A dziś co? Ano to, że ma w d…ie nie tylko Ostrowian, ale i samą siebie. I w dalszym ciągu spółki miejskie będą płacić haracz na rzecz czegoś, co istnieje nie wiadomo po co. A właściwie wiadomo – po to aby mierni ale wierni mieli gdzie otrzymywać nagrody. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo.

 6. Tak zwany ostrowski pis i presesowa , podwaliny pod bizancjum obronione a nawet wczoraj medal zawisl na szyji Pana Bartosza

  • To są farbowane lisy, a nie żaden PiS. Ja się identyfikuję z obecnymi radnymi tej partii. Obejrzyj sobie obrady RM z ich udziałem.

  • Bardzo podobają mi się obecni Radni PiS w Radzie Miejskiej. Wychodzą z inicjatywami i są aktywni. Obóz prezydent Klimek „Przyjazne Miasto” odrzucił projekt uchwały PiS zakładający 95 % bonifikatę w pierwszym roku przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności i przyjął swoją gorszą wersję przewidującą 75%. Ale gdyby nie inicjatywa Radnych PiS to Ostrowianki i Ostrowianie w ogóle nie mieliby bonifikaty bo obóz pani Klimek wcześniej nie zaproponował takiej uchwały tylko wyszli ze swoją uchwałą pod naciskiem ostrowskiego PiS-u. Brawo Radni czekamy na kolejne uchwały.

  • Oglądałem wczorajszą Sesję Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego i chce gorąco pogratulować i podziękować Radnym Prawa i Sprawiedliwości za Państwa projekt uchwały przewidujący 95% bonifikatę za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. To był dobry projekt szkoda że klub mający w nazwie „Przyjazny” wyrzucił projekt do kosza.

  • Przewodniczący rady podobno wybiera się na narty, a klub carycy musi być w komplecie, żeby opozycja czegoś nie wywinęła. No to zwołał sesję na dziś.

  • Nie bądź śmieszny. Przecież to Twoja idolka miała na sztandarach wypisaną likwidację. Zmieniła tylko szyld i pojechała dalej. Wystarczyło – jak widać.

 7. Macie swoja gwiazdę od likwidacji Bizancjum, obłuda aż po oczach razi. Gdzie ludzie mieli rozum wybierając takiego prezydenta

  • Prezydentowa przytulała wyborców ładnie się uśmiechała i mówiła i to wystarczyło. A teraz wyborcy płacą więcej za śmieci, a od wczoraj mają niższą bonifikatę 75% za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności a mogli mieć 95% według projektu PiS. Cóż taki mamy klimat. Słońce świeci tylko za darmo jak powiedział Radny Torzyński na jednej z pierwszych Sesji Rady Miasta.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick