Miasto kupi tereny za starą parowozownią? Prezydent po rozmowie z właścicielem

8
Tereny za tzw. starą parowozownią w Ostrowie Wielkopolskim między ulicami Składową a Kilińskiego w końcu staną się własnością miasta? Wszystko na to wskazuje. Właściciel terenów od lat starał się sprzedać ziemie, ale prawdopodobnie cena nie była nigdy na tyle korzystna, by dobito targu. Teraz po "korzystnej cenie" miasto zdecydowało się na transakcję. Jaka cena wchodzi w grę, na razie nie wiadomo.

Prezydent Beata Klimek spotkała się z właścicielem terenów za starą parowozownią i podpisała porozumienie o transakcji. To oznacza, że przedstawi radnym plan zakupu i gdy tylko otrzyma tzw. zielone światło – środki zostaną zabezpieczone a transakcja zrealizowana. – Na pewno nie wykonamy żadnej inwestycji bez porozumienia z klubem Ostrovia 1909, który teraz wykorzystuje teren do treningów. To miejsce doskonale nadaje się na cele sportowe, treningowe czy szkoleniowe – mówi prezydent miasta. Dodaje też, że na razie plany dotyczą zakupu, a co do ewentualnych dalszych inwestycji na razie nie ma doprecyzowanych myśli. Z pewnością będzie trzeba postarać się o środki zewnętrzne.

Tereny, które zaproponował miastu prywatny właściciel to trzy działki o łącznej powierzchni 3 hektarów. Szczegóły w materiale filmowym oraz jutrzejszych (wtorek, 28 listopada) „Wydarzeniach” telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. 1
  12

  I powstanie tam tor dla gokartów oraz mini zoo . W planach jest również otwarcie galerii która byłaby czynna w co drugą niedzielę na zmianę z salonem gier niehazardowych.
  Wiem z pewnego źródła, że był pomysł aby powstał ośrodek szkoleniowy dla kiboli ( czyt. kibiców piłkarskich ) w którym można by ćwiczyć wykonywanie piosenek w wytłumionych salach .

  • Nie martw się o nasz czas wolny bo jako kibole nie damy rady ćwiczyć tych przyśpiewek – co wieczór napadamy na ludzi starszych i dzieci więc już na próby nie znajdziemy czasu.
   Mam nadzieje że rada pozytywnie zagłosuje i pojawi się szansa na stworzenie bazy piłkarskiej dla tych 200 dzieciaków którzy chcą grać w piłkę a nie siedzieć przed komputerami.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick