Miasto czeka na pomysły do 26 lipca

0
Do 26 lipca mieszkańcy Jarocina mogą przedstawiać swoje pomysły na rozwój miasta. W tym celu trzeba wypełnić i odesłać osobiście lub on-line ankietę. Wartościowe przedsięwzięcia zostaną uwzględnione projekcie, na który samorząd chce pozyskać pieniądze z zewnątrz.

W ramach EOG Rozwój Lokalny gmina Jarocin może otrzymać nawet 10 mln euro dofinansowania na przedsięwzięcia inwestycyjne i związane z nimi wydatki na działania „miękkie”. Konkuruje tutaj z 53 innymi gminami z Polski. Prace nad projektem dotyczącym przyszłości miasta trwają od kilku miesięcy. Dotychczas wypracowane zostały kierunki rozwoju Jarocina w perspektywie 20-30 lat. Rozwój oparto na haśle: „Jarocin – Miasto Awangardowych Działań”: Ecorockowe Miasto (ekologia i rozwój przestrzenny), Wspólnota lokalnych alternatywnych działań (wymiar społeczny), Jarociński rozwój 4.0 (wymiar gospodarczy).

Mieszkańcy miasta także mogą dołożyć swoją cegiełkę. Specjalne ankiety zatytułowane „Koncert pomysłów” można wypełniać do 26 lipca. – Chętni, którzy wezmą udział w ankiecie, mogą ją dostarczyć osobiście do czynnych punktów lub odesłać elektronicznie – mówi Honorata Śmigielska z Jarocińskiej Agencji Rozwoju.

 

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick