„Miało być oszczędniej, a świecą się za dnia”. Co ze świątecznymi iluminacjami? [AKTUALIZACJA]

2
"Trwa dyskusja o oszczędnościach wprowadzanych przez lokalne samorządy, a Ostrów rozświetlony nawet w ciągu dnia" - pisze jeden z naszych czytelników. Świąteczne iluminacje m.in. na ostrowskim deptaku włączone są zarówno w dzień, jak i w nocy. Zapytaliśmy przedstawicieli urzędu, czy jest to konieczne. Więcej na wlkp24.info.

Podczas odpalenia ostrowskiej choinki na ostrowskim rynku wielu czytelników zadawało nam pytania, czy pozostałe świąteczne iluminacje zostaną uruchomione. Zadaliśmy nawet Wam pytanie na naszym fanpage’u.

Oto niektóre z komentarzy: „Jeśli chodzi o choinkę na rynku nie mam nic przeciwko żeby świeciła (można też timer zastosować wyłączający miedzy 23 a 5 rano) ale uważam, że trzeba ograniczyć inne oświetlenia świąteczne do minimum na rondach i ulicach a za to nie ograniczać w żadnym wypadku oświetlenia przy przejściach dla pieszych” – pisze jedna z czytelniczek.

„Przy podnoszeniu cen energii podejmuje decyzje, że trzeba oszczędzać, wiele ulic jest nie oświetlonych w porze nocnej, ale iluminacje na rynku świecić będą. Pytam grzecznie po co? Ilość niezrozumiałych inwestycji w tym mieście jest przerażająca. Były ulewy, pół miasta zalane, bo studzienki deszczówki nie nadążają zbierać, a tydzień później „wspaniała” wiadomość o robieniu za grube tysiące boiska dla psów. Gdzie tu logika? Przyjazny Ostrów? On już dawno nie jest przyjazny dla mieszkańców” – czytamy w kolejnym komentarzu.

„W dobie kryzysu i problemów ludzi to choć mały drobny gest, by każdy poczuł magię tego czasu…” – pisze kolejny z internautów.

Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli ostrowskiego magistratu, jak odniosą się do negatywnych komentarzy dotyczących niepotrzebnie zapalonych świątecznych lampek w ciągu dnia. – Iluminacje są włączone w ciągu ulic śródmieścia i częściowo na Rondzie Bankowym. Zostały one uruchomione znacznie później, bo 16 grudnia, a nie 6 grudnia tak, jak było to zazwyczaj – powiedział Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Przed godziną 14.00 otrzymaliśmy oficjalnego maila podpisanego przez Marcina Wieruchowskiego, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg. A oto jego treść: „Świąteczne iluminacje od jutra świecić się będą wyłącznie wieczorową porą, tak jak latarnie uliczne. Informujemy, że ozdoby świąteczne uruchomiono jedynie w ciągu deptak – plac Rowińskiego oraz część elementów podświetlenia na wyspie ronda Bankowego. Ozdoby uruchomione zostały w ograniczonym zakresie zarówno technicznym jak i czasowym: poza choinką pozostałe zdobią miasto dopiero od połowy grudnia i świecić się będą jedynie w okresie świątecznym, a nie jak w poprzednich latach, kiedy uruchomiano je wraz z początkiem grudnia a demontowano na przełomie stycznia i lutego”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. W porównaniu z innymi miastami w Europie gdzie też jest kryzys to w Ostrowie skromnie nawet Głogowska brak iluminacji ale taki mamy klimat

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick