Mecz KPR Ostrovia we Wrocławiu przełożony z powodu koronawirusa [WIDEO]

0
We wtorek piłkarze ręczni KPR Ostrovia mieli zagrać mecz na szczycie I ligi grupy B ze Śląskiem Wrocław. Dziś już wiemy, że to spotkanie zostanie przełożone na inny termin ze względu na pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa SARS-Cov-2 w drużynie rywali. Związek Piłki Ręcznej w Polsce nie ustalił jeszcze nowej daty rozgrywania tego meczu. Śląsk Wrocław to aktualnie lider tabeli grupy B, w której Ostrovia zajmuje szóste miejsce.

Pierwotnie to spotkanie miało zostać rozegrane 3 października, ale na prośbę klubu z Dolnego Śląska – działacze KPR Ostrovia zgodzili się rozegrać mecz miesiąc później. Niestety, w ostatnim tygodniu w drużynie Śląska Wrocław pozytywne testy na obecność koronawirusa otrzymali trenerzy drużyny, natomiast wczoraj okazało się, że zarażeni są także zawodnicy lidera grupy B I ligi piłkarzy ręcznych. W związku z tym ZPRP postanowił odwołać wtorkowy mecz.

Na chwilę obecną nie ma jeszcze nowego terminu rozgrywania tego meczu. Według terminarza – KPR Ostrovia będzie pauzować w 8. rundzie spotkań, stąd propozycja przełożenia spotkania na drugą połowę listopada.

We wszystkich ligach piłki ręcznej w Polsce trwa obecnie przerwa na mecze reprezentacji, dlatego KPR Ostrovia kolejny mecz zagra dopiero 14 listopada. W tym terminie zespół prowadzony przez Macieja Nowakowskiego i Rafała Stempniaka wyjedzie do Zielonej Góry na spotkanie z AZS-em. Chyba, że do tego czasu pojawią się kolejne zarażenia w zainteresowanych drużynach.

Po 6. rundach spotkań KPR Ostrovia zajmuje szóste miejsce w tabeli grupy B I ligi z bilansem 3 wygranych i dwóch przegranych meczów. W ostatnim tygodniu swoje spotkanie byli zmuszeni przełożyć także szczypiorniści z Gorzyc Wielkich. W drużynie beniaminka pierwszej ligi spora część zawodników uskarżała się na przeziębienie. Szczypiorniak to w tej chwili dziewiąta siła rozgrywek z bilansem 1-4.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick