Mecz godny derbów. Wielkie emocje i Basket Ostrovia znów zwycięska! [WIDEO]

MUKS Poznań przyjechał do Ostrowa Wielkopolskiego jako wicelider 1. ligi koszykarek z bilansem 4-1. Basket Ostrovia miała w pamięci ostatnie kiepskie spotkanie w Swarzędzu, więc bez wątpienia faworytem były przyjezdne. Biało-czerwone jednak kolejny raz potwierdziły, że we własnej hali czują się doskonale. Zagrały świetne zawody, a zwłaszcza Katarzyna Joks (36 punktów), która razem z koleżankami cieszyła się z trzeciego zwycięstwa w sezonie. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

Ostrowianki bardzo dobrze weszły w sobotnie spotkanie, bo już w I kwarcie prowadziły różnicą jedenastu punktów. Poznanianki zniwelowały straty w drugiej odsłonie, a w trzeciej wyszły nawet na siedmiopunktowe prowadzenie. Biało-czerwone stanęły na wysokości zadania w samej końcówce, kiedy przełamały rywalki. W ostatniej akcji regulaminowego czasu, przy wyniki 75:72 dla Ostrovii za trzy trafił MUKS i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Dodatkowy czas gry znów świetnie rozpoczęły ostrowianki, bo już po niespełna kilku minutach Basket Ostrovia prowadziła 85:75. MUKS jednak kolejny raz pokazał charakter. W ostatniej akcji spotkania przy prowadzeniu gospodyń 88:86 faulowana była rozgrywająca – Marta Dymała, która mogła doprowadzić do drugiej dogrywki. Zawodniczka MUKS-u spudłowała jednak drugi rzut i Ostrovia mogła cieszyć się z trzeciego zwycięstwa przed własną publicznością. Teraz przed zespołem prowadzonym przez Katarzynę Motyl wyjazd do Łodzi na starcie z Widzewem.