MDK zaprasza na wystawę młodych artystów

0

Świetne pomysły, zaskakujące materiały i nowatorskie techniki, czyli cuda na kiju. Taką wystawę oglądać można w Galerii Pędzelek w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wlkp. Prace ostrowskich dzieci są dowodem na to, że z gazet, kubków, papieru, nasion i skrawków tkanin stworzyć można prawdziwe cuda. 

Ekspozycja to pokłosie X Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cuda na kiju”. W sumie nadesłano na niego 130 prac. Oceniało je jury w składzie: przewodnicząca – prof. dr hab. Maria Podskarbi-Hebisz z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, dr Lidia Głazik z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, mgr sztuki Karolina Treska, Karol Kierzynka – artysta plastyk, projektant w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz sekretarz – mgr sztuki Jakub Godziszewski.

Komisja po obejrzeniu 130 nadesłanych prac postanowiła przyznać 19 równorzędnych nagród oraz 12 równorzędnych wyróżnień. Ponadto jury w składzie: Teresa Burkietowicz – prowadząca Galerię Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” w MDK oraz plastyczka Marcelina Wojtasik postanowiło przyznać 9 nagród Galerii „Pędzelek”.

Wystawę można zwiedzać w MDK w Galerii „Pędzelek” od wtorku do piątku w godz. od 15 do 19, a w ferie zimowe w godzinach pracy placówki.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick