Mąż i mężyna, Fragmenty i Mistrzowskie profile

0
To tytuły wystaw, które od piątku można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim. Ich autorzy: Elżbieta Wasyłyk, Gabriela Michalak i Szymon Wasielak pokazują, na jak wiele sposobów artystę inspirować może otaczający go świat i ludzie.

Elżbieta Wasyłyk to malarka, poetka i teoretyk sztuki z tytułem doktora habilitowanego i profesora Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest autorką kilku rozległych cykli malarskich, polichromii, projektów witraży, tomików poezji i publikacji naukowych. Jest też trzykrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i fundacji Jana Pawła II w Rzymie oraz laureatką wielu innych nagród. W Ostrowie prezentuje cykl kilku prac, które imponują formatem.

Druga z artystek to Gabriela Michalak – ostrowianka, absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu poznańskiego UAM. Zajmuje się fotografią inspirowaną otaczającą rzeczywistością. Jej prace mają indywidualny charakter, obfitują w różnorodne formy, nacechowane są emocjami. Jest uczestniczką wystaw zbiorowych, autorką wystaw indywidualnych i laureatką konkursów plastycznych.

Trzeci z artystów, którego prace można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim to Szymon Wasielak. Ten absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu poznańskiego UAM zajmuje się rysunkiem, malarstwem, projektowaniem graficznym i reklamą. Jest autorem portretów literatów ostrowskich promujących miasto w projekcie Rok Ostrowskiej Literatury 2017-2018. Na wystawie prezentuje cykl portretów pt. „Mistrzowskie profile”.

Wystawy można oglądać do końca listopada.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick