„Matura staje się kartą przetargową” – nastroje w ostrowskiej oświacie, ważne konferencje i spotkania

14
Konferencje prasowe, odczytywanie postulatów, marsze, wykrzykiwane hasła - atmosfera wokół strajku nauczycieli narasta i robi się coraz bardziej napięta. Ostrowski n-klub wysłuchał we wtorek stanowisk nauczycieli zarówno szkół podstawowych, jak i tych uczących w wygaszanych gimnazjach, liceach i przedszkolach. Ulica Królowej Jadwigi przyjęła setki skandujących pedagogów i ich bliskich. W środę prowadzone były rozmowy z prezesem ostrowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Co z nich wynikło? Czy dojdzie do klasyfikacji maturzystów?
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. Ustawą z dnia 11 kwietnia 2007 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2007 r. nr 80, poz. 542) wprowadzono do Karty Nauczyciela zapis przyznający nauczycielowi status funkcjonariusza publicznego
  § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  Pozwy już bakałarze czekają

  • Zamknijmy wszystkich nauczycieli do więzienia haha mistrz. Widać strajkować nie można w Państwie miodem płynącym.

 2. Od tego strajku nauczyciele teraz kojarzą mi się z błaznami i pajacami, którzy przebierają się za krowy i świnie, śpiewają jakieś drętwe piosenki a potem tę swoją żenade umieszczają w internecie!!!! Szacunek i autorytet zamienili na cyrkowe występy i 1000 zł . A wszystko dla oszołoma Broniarza który ma w dupie dobro uczni!!!! Podburzył naiwnych belfrów tylko dla własnych interesów i korzyści politycznych!!..

  • zBROdNIARZ ma nie tylko w dupie uczniów, ale także ich rodziny, edukację szeroko rozumianą oraz zmanipulowanych nauczycieli. Ostatni raz szkoły nie działały oficjalnie w czasie II Wojny Światowej, ale mimo tego było t/z tajne nauczanie. Teraz też mamy tajne nauczanie, czyli korepetycje sowicie wynagradzane.

  • Bakałarze wystawili się w internecie śpiewając między innymi w refrenie „ni chu chu”. To jest klasa sama w sobie. Najgorsze, że zostali dopuszczeni do nauczania dzieci.

  • Prezes Kaczyński i jego poddani uczynili z Polski kraj ociekający hejtem, pogardą i nienawiścią. Szczucie na poszczególne grupy społeczne (opiekunowie niepełnosprawnych, rezydenci, nauczyciele) jest znakiem firmowym tej władzy, która o zgrozo dokonuje tego przy milczeniu KK.
   -patrz wpisy powyżej-

 3. Chciałabym zaapelować do nauczycieli tegorocznych maturzystów, aby umożliwili swoim uczniom zdawanie matury w terminie. Ten ważny egzamin wywołuje i tak dużo stresu. A ta niepewność…czy matury się odbędą? czy niestety nie? jest bardzo trudnym doświadczeniem dla naszych dorastających dzieci.

  Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
  BEVERLY CONKLIN.
  Liczymy na Was Nauczyciele…mam nadzieję, że spotkamy się w czasie matur.
  Mama maturzystki

 4. Moim zdaniem z tego ich całego strajku zrobił się straszny cyrk… Zachowują się jak małpy wielkie pikiety urzedzają robią z siebie pośmiewisko… A my zwykli ludzie patrząc na to z boku pukamy się w głowy i zadajemy pytanie „co z tym krajem się dzieje…?”

 5. Możecie sobie o nauczycielach pisać co chcecie. Jedno wiem! Nie po to się uczyłem, żeby pracować tak jak nie jeden z was po 12 godzin na dobę. Ponieważ będę egzaminował wasze dzieci na maturach ustnych, to i tak będziecie obok mnie chodzili na palcach, jedynie co to możecie sobie ulżyć na bezimiennym portalu i możecie mi lód koło pupy porąbać. Zresztą za chwile są wakacje i będę mógł odpocząć od was i waszych dzieci.

  • Jedno wiem! to że się uczyłeś to nie znaczy że się nauczyłeś i że jesteś inteligentnym człowiekiem. Nauczyłeś się pewnego wąskiego zakresu wiedzy ścisłej i tyle. Gdybyś go rozumiał, był byś teraz wykładowcą na wyższej uczelni, doradcą w kilku firmach a wakacje spędzał w Australii. Niestety jesteś tylko przekaźnikiem wiedzy z podręczników. Jedynie co teraz możesz, to sobie ulżyć na bezimiennym portalu bo po urlopie będziesz nas cmokał w d.pe i będziesz się uśmiechał jak nasze dzieci będą ci ubliżały. Zresztą za chwilę będą wakacje, my pojedziemy na zagraniczne wakacje, a ty będziesz na dyżurach zajmował się naszymi dziećmi

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick