Materac w Pile – jak wybrać materac dla osoby leżącej?

1
Cropped view of woman hand checking quality and putting new orthopedic mattress on sleeping bed in bedroom. Female demonstrating soft hypoallergenic foam. Maid changes bedding linen in the hotel room
Osoby unieruchomione czasowo lub stale narażone są na powstawanie odparzeń na powierzchni skóry. Zaczerwienione obszary naskórka bardzo szybko zmieniają się w odleżyny, które prowadzą do obniżenia komfortu osoby leżącej oraz bólu, który jest bardzo silny. Ze względu na stałą pozycję osoby chorej, odpowiednio dobrany materac jest kluczowym elementem profilaktyki przeciwodleżynowej. Jaki materac dla osoby leżącej sprawdzi się najlepiej?

Czym charakteryzuje się materac przeciwodleżynowy?

Materac przeciwodleżynowy jest przeznaczony dla osób, które są unieruchomione przez krótkotrwały okres lub trwale. Skóra pacjenta, mimo braku aktywności receptorów, pozostaje wrażliwa na ucisk, co przyczynia się do zmiany mikrokrążenia pod naskórkiem. Brak możliwości regularnej zmiany pozycji jest głównym powodem powstania odleżyn, które są bolesnymi i trudno gojącymi się ranami.

Jednym z liderów zajmujących się produkcją materacy jest marka Hilding Anders, która produkuje również pod prywatnymi nazwami jak Senpo, Galaxy czy Natura. W ofercie marki można znaleźć wysokiej klasy materace na odleżyny, które dzięki właściwej konstrukcji o zwiększonej cyrkulacji powietrza zapobiegają powstawaniu ran na skórze osoby leżącej. Materac na odleżyny reaguje na każdy nacisk ciała pacjenta na jego powierzchnię, dzięki czemu dopasowuje się do pozycji obranej podczas leżenia.

Jaki materac dla osoby leżącej sprawdzi się najlepiej?

Marka Hilding oferuje najwyższej klasy materace, a niektóre z nich zyskały miano wyrobu medycznego. Otrzymanie takiego oznaczenia oznacza przejście restrykcyjnych testów, dlatego też materace medyczne marki Hilding są polecane dla osób leżących, narażonych na powstawanie odleżyn na powierzchni ciała. Jaki model wybrać?

W ofercie marki Hilding dostępny jest materac Rumba, wyróżniający się prozdrowotnymi właściwościami dla kręgosłupa oraz działaniem przeciwodleżynowym. Jego konstrukcja opiera się o wykorzystanie dwóch blatów piankowych Velvet Touch oraz Visco. Pianka Velvet Touch jest bazą podłoża, która zabezpiecza ciało osoby leżącej przed nadmiernym zapadaniem się, z kolei blat z pianki Visco posiada właściwości termoregulujące. Dzięki takiej kolaboracji komponentów możliwe jest uzyskanie podłoża doskonale wspierającego kręgosłup, które dodatkowo zapobiega powstawaniu bolesnych odleżyn na skórze.

Inną propozycją z oferty marki Hilding jest model Salsa. To materac, którego wypełnienie stanowi pianka FlexiFoam, która pozwala na rozłożenie punktów nacisku ciała na całą powierzchnię podłoża. Dodatek z pianki Visco sprawia, że osoba leżąca zyskuje dodatkowy komfort oraz właściwe wsparcie poszczególnych odcinków kręgosłupa, co sprzyja niwelowaniu napięć mięśniowych. Dodatkowo, połączenie dwóch pianek sprzyja regeneracji obolałych mięśni, dzięki czemu utrzymywanie jednej pozycji nie wywołuje dyskomfortu u pacjentów. Materac Salsa charakteryzuje się konstrukcją o zwiększonej cyrkulacji powietrza. To cecha, która pomaga walczyć z odleżynami oraz skutecznie im zapobiegać, ze względu na zwiększony dopływ powietrza do powierzchni skóry.

Materac przeciwodleżynowy z pewnością poprawia komfort życia osób unieruchomionych czasowo i stale. Walka z odleżynami jest bardzo trudna. Bolesne, często rozległe rany prowadzą do pojawiania się bólu, dlatego dobranie najlepszego podłoża jest niezbędne, aby poprawić jakość życia osób leżących.

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. fajny artykuł! ja również polecam materace marki Hilding, bo śpimy z żona już 3 rok i żałuję że wcześniej nie odkryłem jak dobrze człowiek może spać

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick