Masz problemy z wysypianiem? Może to pora na zmianę materaca?

0
Problemy ze snem potrafią bardzo poważnie odbić się na zdrowiu. Bóle kręgosłupa, jego skrzywienie, bezsenność, obniżony poziom koncentracji, rozdrażnienie, apatia, to tylko niektóre z przykrych konsekwencji niewystarczającej ilości dobrego snu. [artykuł sponsorowany]

Warto pamiętać, że większość tych problemów wywołuje zły materac. Coraz większa ilość osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że to na czym śpimy, ma fundamentalne znaczenie. Rynek materaców jest obecnie tak duży, że każdy jest w stanie znaleźć dobry materac w Poznaniu za przystępne pieniądze. Jakie materace są obecnie najbardziej popularne i czym kierować się podczas ich wyboru?

Kieszeniowy, termoelastyczny, a może z włóknami kokosa? Poznaj rodzaje materaców!

Ilość rodzajów materaców, które obecne są dzisiaj na rynku, może z początku przytłoczyć. Dokonanie słusznego wyboru wymaga wcześniejszej wiedzy na ten temat, ponieważ niektóre rodzaje materaców zniwelują ból kręgosłupa, a inne zapewnią zdrowy sen nawet alergikom. Najpopularniejszymi rodzajami materaców są obecnie materace:
• bonelowe,
• kieszeniowe,
• z pianki termoelastycznej,
• z włóknami kokosa,
• z warstwą lateksu.

Materac bonelowy charakteryzuje się siatką utkaną ze sprężyn zwanych bonelami. Siatka ta zapewnia mu dużą elastyczność powierzchniową, dzięki czemu materac doskonale utrzymuje ludzkie ciało. Kolejnym przykładem materaca sprężynowego jest materac kieszeniowy. Zbudowany jest on z materiałowych kieszeni, w których umieszczone są sprężyny. Ilość sprężyn sprawia, że kręgosłup osoby, która na nim leży układa się w bardzo naturalny sposób. W droższych materacach (multipocket) sprężyny posortowane są sekcjami, które odpowiedzialne są za poszczególne części ciała, dzięki czemu w cięższych partiach naszego ciała (takich jak biodra, czy miednica) ilość i jakość sprężyn jest większa. Pozwala to na jeszcze bardziej naturalne ułożenie kręgosłupa.

Materac z pianki termoelastycznej nazywany jest także często materacem z pianki memory. Nazwa ta pochodzi od jej wyjątkowych właściwości. Pianka ta idealnie dostosowuje się do krzywizn ludzkiego ciała, dzięki temu ma się wrażenie, że materac zapamiętał anatomiczny kształt naszego ciała.

Materace z włókien kokosa, czy z warstwą lateksu, są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich alergików. Ich specjalistyczna budowa i kompozycja pozwalają ograniczyć do minimum osiadające na materacu alergeny, dzięki czemu nawet alergik jest w stanie komfortowo odpocząć. Szukając idealnego materaca, warto postawić na szwedzką firmę Hilding. Ta sprawdzona przez miliony klientów firma, produkuje materace najwyższej jakości. Wybierając materac Hilding, mamy pewność najwyższej jakości, która posłuży nam przez całe lata.

Twardość materaca ma znaczenie

Kolejnym krokiem do dobrego snu jest spanie na materacu o odpowiedniej twardości. Zbyt miękki i za twardy materac mogą mieć konsekwencję dla naszego zdrowia, dlatego warto wybierać je według poniższej tabeli:
• H1 – dla osób o wadze do 50 kg,
• H2 – dla osób o wadze od 50 do 70 kg
• H3 – dla osób o wadze od 70 do 100 kg
• H4 – dla osób o wadze powyżej 100 kg

Jeżeli zainteresował Cię temat materaców, to koniecznie przeczytaj Jakie materace zapewnią zdrowy i komfortowy sen. Przewodnik po typach materaców.

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick