Maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji… Fundacja Muszkieterów pomaga DPS-owi w Psarach

1
Domy Pomocy Społecznej to miejsca, które podczas pandemii koronawirusa są narażone na ogromne problemy związane nie tylko z zakażeniami wśród podopiecznych i personelu, ale też nagminnym brakiem np. środków ochrony osobistej. Naprzeciw tym potrzebom wyszła Fundacja Muszkieterów. DPS w Psarach otrzymał od nich pakiet do dezynfekcji i higieny, który, jak mówi dyrektor placówki Milena Przybylska, powinien wystarczyć na miesiąc.

– Ta pomoc to są oczywiście maseczki, jednorazowe rękawice, przyłubice… To też automatyczna stacja dezynfekcji rąk i inne środki służące do utrzymania czystości właśnie w tych instytucjach. Myślę, że to pomoże personelowi, który na co dzień i tak ma dużo problemów, w tym, żeby zabezpieczyć zarówno personel, jak i pensjonariuszy tego Domu Pomocy Społecznej – mówi Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów.

Fundacja Muszkieterów wybrała 20 instytucji w całej Polsce, które świadczą pomoc osobom starszym i przeznaczyła w sumie na ich wsparcie 100 tysięcy złotych. Jedną z takich placówek jest właśnie Dom Pomocy Społecznej w Psarach. Ciężarówka z darami dotarła tam w czwartkowe przedpołudnie.

W tych trudnych czasach każda pomoc jest na wagę złota. A środki ochrony osobistej i płyny do dezynfekcji to, niestety, w DPS-ie towar wysoce deficytowy. – Oczywiście w tym czasie stosujemy bardzo wzmożony rygor, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych pracowników, naszych podopiecznych oraz jeśli chodzi o czystość naszych obiektów. Ponieważ pracuje tu 120 osób, a zamieszkuje 166 pensjonariuszy, to nie trudno sobie wyobrazić, jakie ilości każdego dnia zużywamy, jeśli chodzi o te środki – tłumaczy Milena Przybylska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Psarach.

Pracownicy, jak sami przyznają, są emocjonalnie związani z podopiecznymi. Żeby im skutecznie pomagać, sami muszą czuć się bezpiecznie, a dodatkowe środki ochrony osobistej, umacniają w nich poczucie bezpieczeństwa.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick