Marlena Maląg: Być blisko ludzi, wspierać drugiego człowieka. [artykuł sponsorowany]

6
Rodowita Wielkopolanka, dla której fundamentalne znaczenie ma Rodzina. Kobieta, która zawodową misję realizuje tak, aby wspierać tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Z zaangażowaniem dba o zrównoważony, ale i dynamiczny rozwój Wielkopolski. Mowa o Marlenie Maląg, byłej wicewojewodzie wielkopolski, obecnej prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, radnej sejmiku woj. Wielkopolskiego, kandydatce na posła na sejm RP z listy Prawo i Sprawiedliwość, ale przede wszystkim osobie, która swoją pracą chce pomagać i służyć innym. Jak mówi, publiczną działalność traktuje jako misję, a jej życiowym mottem są słowa Jana Pawła II „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.

Marlena Maląg z południową Wielkopolską związana jest od zawsze. Tu się urodziła, wyszła za mąż i założyła rodzinę. W życiu kieruje się tradycyjnym systemem wartości: szacunek i uczciwość wobec drugiego człowieka, służba Ojczyźnie, rodzina jako jedna z największych wartości oraz wielkopolska gospodarność – to jej priorytety. Swoje wartości przekłada na pracę zawodową. Jako wicewojewoda wielkopolski w naszym województwie wdrażała od 2016 roku i koordynowała do końca ubiegłego roku rządowy program Rodzina 500+, dzięki któremu wiele wielkopolskich rodzin każdego miesiąca otrzymuje finansowe wsparcie na swoje pociechy. Jeszcze kilka lat temu wielu rodziców obawiało się o to, czy podołają finansowo kiedy powiększy się ich rodzina o kolejne dziecko, choć o nim marzyli. Mieli obawy, że nie podołają finansowo, bo nie czuli wsparcia ze strony państwa. Dziś rządowe projekty to finansowe wsparcie gwarantują. Rodzina to solidny fundament, o który państwo musi dbać. Od rodziny wszystko się zaczyna, to najlepsza inwestycja w przyszłość Polski – mówi Marlena Maląg, inicjatorka powstania Rady Rodziny przy wojewodzie wielkopolskim, skupiającej ekspertów zajmujących się poprawą jakości życia Wielkopolskich Rodzin. życia rodzin.
Dzięki skutecznej pracy na rzecz Wielkopolan, po to aby wspierać m.in. politykę prorodzinną rządu, aby móc dalej pomagać ludziom, dobrze służyć społeczeństwu, wdrażać nowe prospołeczne programy, Marlenie Maląg w grudniu 2018 roku została powierzona nowa misja. Na wniosek pani Elżbiety Rafalskiej – ówczesnej Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej – pan Premier Mateusz Morawiecki powierzył Marlenie Maląg kierowanie centralną instytucją, której głównym celem jest pomoc i wsparcie osób z niepełnosprawnościami. – Otrzymałam od Pana Premiera bardzo ważne zadanie, które każdego dnia staram się realizować najlepiej, jak tylko potrafię. Mam świadomość, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych to niezwykle ważna i potrzebna instytucja, dzięki której setki tysięcy osób w kraju otrzymuje niezbędną pomoc poprzez rehabilitację społeczną i zawodową – mówi.

W dowód uznania kompetencji, doświadczenia oraz efektów pracy Marleny Maląg zapadła decyzja o jej kandydowaniu w wyborach do Sejmu RP z listy Prawo i Sprawiedliwość z 4. miejsca. – W sejmie zapadają decyzje, które mają wpływ na kształt polityki państwa, na nasze życie, naszych rodzin, na los osób starszych, samotnych oraz tych z niepełnosprawnościami. Moja wiedza i doświadczenia zawodowe mogą być przydatne podczas tworzenia dobrego prawa, zwłaszcza tych ustaw związanych ze sprawami społecznymi – tłumaczy.
Zapytana o to, co ją motywuje do codziennej pracy, odpowiada krótko – być blisko ludzi, wspierać drugiego człowieka i wymagać od siebie, nawet kiedy inni od nas nie wymagają.

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick