Marihuana i ecstasy przejęte przez policjantów

3
Fot. KPP Ostrzeszów
Osadzeni w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych i pozostający do dyspozycji prokuratora - mowa o mieszkańca powiatu oleśnickiego, którzy zostali zatrzymani przez policjantów z powiatu ostrzeszowskiego. Kontrola zakończyła się ujawnieniem narkotyków, a konkretniej marihuany i esctasy.

Policjanci z posterunku w Kobylej Górze w powiecie ostrzeszowskim skontrolowali skodę na dukcie leśnym w miejscowości Mąkoszyce. Uwagę policjantów od razu zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzn oraz ich pobudzenie. Podjęto kontrolę osobistą i okazało się, że mężczyźni mają przy sobie narkotyki. – U 39-latka z Sycowa ujawniono woreczek z zawartością białego proszku w postaci ecstasy w ilości 17 gram, natomiast u 18-latka z Sycowa ujawniono 8 woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego w postaci marihuany w ilości około 8 gram. Będący z nimi 18-letni mieszkaniec gminy Syców posiadał przy sobie szklaną lufkę z widocznymi śladami osmolenia – informuje asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy ostrzeszowskiej komendy policji.

Cała trójka została poddana testowi na obecność narkotyków, który dał wynik pozytywny. Skoda należała do 39-latka i w związku z tym zatrzymano mu prawo jazdy. Została od niego pobrana także krew do dalszych badań w związku z podejrzeniem kierowania samochodu pod wpływem środków odurzających.

Mężczyźni zostali przewiezieni do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych i są po dyspozycji prokuratora. Prawdopodobnie usłyszą zarzuty posiadania narkotyków.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Wyobrażacie sobie przeczytać artykuł, w którym jest napisane „samochód przejechał 15 kilometr”? Tak samo dziwnie wygląda „w ilości około 8 gram”.
    Jednostki w języku polskim się odmienia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick