Marihuana, ecstasy i nie tylko. Zatrzymani z narkotykami w trzech powiatach

1
Fot. KPP Krotoszyn
Marihuana, amfetamina, ecstasy i dopalacze - takie środki ujawnili funkcjonariusze z trzech powiatów: ostrowskiego, ostrzeszowskiego i krotoszyńskiego. Zatrzymanych zostało pięć osób, które odpowiedzą przed sądem za posiadanie narkotyków.

W powiecie ostrowskim został zatrzymany 25-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Kryminalni znaleźli przy nim woreczek z zawartością brązowej zbrylonej substancji. Okazało się, że to środek odurzający MDMA, potocznie zwanym ecstasy. – Policjanci przeszukali też mieszkanie mężczyzny. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 25-latka mundurowych wspierał specjalnie szkolony pies służbowy. To właśnie on wskazał miejsce, gdzie policjanci znaleźli woreczek foliowy. Badania wykazały, że to ponad 80 gramów marihuany. Narkotyki ukryte były w piwnicy – przekazała mł. asp. Małgorzata Łusiak z ostrowskiej komendy.

25-latek został zatrzymany, a następnie złożono do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Fot. KPP Ostrów Wielkopolski

Narkotyki znaleziono także przy osobach narodowości ukraińskiej na terenie Ostrzeszowa. Początkowo policjanci mieli na celu wylegitymowanie osoby, która nie stosowała się do obowiązku zakrywania nosa i ust. – Podczas czynności legitymowania 20-latka, zarówno on jak i jego towarzysze zachowywali się dość nerwowo, ponadto wygląd jednego z nich wskazywał, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. W związku z powyższym po wezwaniu do pomocy w czynnościach patrolu interwencyjnego przeprowadzono kontrolę osobistą, ujawniając przy 20-latku i 19-latce woreczki foliowe z zawartością białego proszku – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Okazało się, że mają oni przy sobie 11 gramów amfetaminy. Osoby zatrzymano i doprowadzono do ostrzeszowskiej komendy, gdzie wykonano testy na obecność środków odurzających z wynikiem pozytywnym u 20- i 23-latka. Wszyscy zostali osadzeni w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

Zatrzymany został także 35-latek z Krotoszyna. Przy mężczyźnie znaleziono marihuanę. – W ramach czynności przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zajmowane przez zatrzymanego mężczyznę. Podczas przeszukania u mężczyzny w mieszkaniu nieumundurowani funkcjonariusze ujawnili 488,36 grama brutto marihuany, 37,81 grama brutto amfetaminy i 10,15 grama brutto „dopalaczy”. Znalezione substancje zostały sprawdzone testerem narkotykowym, po którym potwierdziło się, że są to marihuana oraz amfetamina. Policjanci udaremnili wprowadzenie na „czarny rynek” substancji psychotropowych oraz środków odurzających mówi asp. Piotr Szczepaniak z KPP w Krotoszynie.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności. Na tę chwilę wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Wszystkie wymienione tu substancje oprócz tzw. dopalaczy używane są w krajach bardziej cywilizowanych w lecznictwie. Konopie nawet u nas. To jest po prostu żenujące chwalić się, że znalazło się roślinę czego konsekwencją jest kasowanie życiorysów ludzi, którzy ją śmiali posiadać. Absurd prawny, z którego coraz więcej krajów wycofuje się i niepotrzebnie cierpiący ludzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick