Zmiany i nowe wyzwania w OZC i CRK Energia

9
Rada Nadzorcza dokonała zmiany na stanowisku prezesa Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Z funkcji odwołano Marian Kupijaja, a nowym prezesem OZC wybrany został Jan Grześkowiak.

– Zmiana związana jest z wdrożeniem nowych wyzwań i zadań miejskiej spółki ciepłowniczej oraz nadaniem spółce nowej dynamiki rozwojowej – podkreśla Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Po niezbędnym okresie uporządkowania i stabilizacji Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego w ostatnich 3 latach, obecnie Akcjonariusze oraz Rada Nadzorcza stawiają na nowe impulsy rozwojowe i nową dynamikę działania na zmieniającym się rynku ciepłowniczym w takich obszarach jak innowacje technologiczne i proekologiczne, aktywna walka ze smogiem, pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz poszerzenie współpracy z mieszkańcami i lokalnymi przedsiębiorcami.

Nowy prezes – Jan Grześkowiak – to współtwórca powołania Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego w roku 1991, autor i realizator koncepcji budowy w Ostrowie Wielkopolskim pierwszej infrastruktury własnej produkcji energii – kogeneracji opartej na turbinie gazowej oraz autor i realizator koncepcji budowy pierwszych własnych sieci elektroenergetycznych zasilających infrastrukturę komunalną. Lata 1991 – 2003, gdy Jan Grześkowiak pełnił już funkcję prezesa OZC, to okres dynamicznego rozwoju spółki i największych inwestycji, m.in. pionierskich przedsięwzięć dofinansowanych z grantów Banku Światowego. W ostatnim czasie Jan Grześkowiak zainicjował innowacyjny system ładowania autobusów elektrycznych własną „zieloną” energią produkowaną przez OZC z biomasy drzewnej oraz stworzył projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego, który uzyskał certyfikat Ministerstwa Energii.

Jan Grześkowiak w swojej karierze zawodowej zarządzał kilkudziesięcioma systemami ciepłowniczymi w Polsce, posiada doświadczenie w zarządzaniu firmami i projektami, zarówno w sektorze komunalnym jak i na rynku prywatnym. Jednocześnie w dniu 16 listopada na prezesa wyspecjalizowanej miejskiej spółki CRK Energia, realizującej projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego, który 6 listopada otrzymał certyfikat Ministerstwa Energii, powołany został Pan Artur Dembny – doktor nauk ekonomicznych, absolwent Zespołu Szkół Technicznych MERA ZAP w Ostrowie Wielkopolskim oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Artur Dembny to doświadczony menedżer z sektora energetycznego. Kierował m.in. działalnością hurtową na rynku energii elektrycznej w Energetyce Kaliskiej SA, przez wiele lat zarządzał departamentem sprzedaży w Energa-Obrót SA, odpowiadając za portfel o przychodach 1 mld zł. Licencjonowany makler giełd towarowych, makler Towarowej Giełdy Energii SA w Warszawie. Były członek Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, w której reprezentował sektor energetyczny. Autor wielu publikacji na temat rynku energii elektrycznej. Członek Aeroklubu Ostrowskiego.

Zadaniem nowych prezesów będzie dążenie do dynamicznego i zrównoważonego rozwoju miejskich spółek komunalnych poprzez spójną realizację Strategii całej Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego, wdrożenie  i rozwój nowych innowacyjnych przedsięwzięć oraz zapewnienie jak najlepszej realizacji usług i zadań, zarówno tych bieżących jak i długofalowych, dla mieszkańców miasta – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes CRK.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

    • Alkomat koniecznie w sekretariacie, żeby nie trzeba była daleko szukać. A co do nowego szefa CRK Energia- czekamy na obiecany tani prąd w domowych gniazdkach. Tak, wiem że to była wyborcza ściema, ale słowo się rzekło, kobyłka u płota. Tak wiem, że to nie pan obiecywał, ale pamiętamy kto. Ludzie, królik wreszcie na zielonej trawce. Aż nie chce się wierzyć.

  1. „Ja mogę spojrzeć prosto w oczy mieszkańcom i powiedzieć, że wszystkie obietnice wyborcze zrealizowałam”. No i patrzyła i mówiła. zapomniała o tym , że głównym hasłem była likwidacja holdikomu i domniemanego Bizancjum. Bizancjum po 4 latach jest mega a jak znam życie p. BK zaraz zacznie umizgi Biedroniem i pójdzie w posłowanie a Ostrów zostanie z długami ( już wiadomo o 4 milionach a podobno w kolejce jest nastepne 5,5. Zobaczycie ten taniec z Biedroniem już jutro. Ciekawe czy on wie o tym Bizancjum. TRAGEDIA

  2. Najbardziej zauważalną zmianą jest wrzątek lecący z kranów w Ostrowskich blokach , można parzyć herbatę lub włożyć torebkę do ust i popić .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick