Marcel ma szansę normalnie słyszeć. Pomożecie?

4
Chłopczyk urodził się z wrodzoną wadą ucha - mikrocją z atrezją. Jego rodzice zbierają właśnie środki na zapisanie się na kosztowną operację, która pozwoli na zrekonstruowanie narząd słuchu. Pomożecie?

W pierwszym etapie najważniejsze jest zebranie 20 tysięcy złotych, które potrzebne są, aby Marcel mógł zostać zapisany na operację w USA. Będzie na nią czekać około dwóch lat. Liczy się czas, bo każdy dzień zwłoki przy zapisie wydłuża listę, a co za tym idzie czas oczekiwania na zabieg. Oto bezpośredni link do portalu zrzutka.pl.

Mikrocja z atrezją to przyczyna zmartwień rodziców 2-letniego Marcela z Ostrowa Wielkopolskiego. Deformacja prawego narządu słuchu 3-stopnia spowodowała, że chłopczyk ma szczątkową małżowinę uszną oraz brak prawego kanału słuchowego. Problem dotyczy około 1 dziecka na 7000 do 10000 urodzeń. Niepokojące okazały się też wyniki badań tomograficznych – wykazały one bowiem nieprawidłowości w uchu środkowym.

Nadzieję na poprawę słuchu oraz wyglądu narządu dali rodzicom Marcela lekarze ze Stanów Zjednoczonych. Chłopczyka zakwalifikowano do kompleksowej operacji odbudowy kanału słuchowego oraz plastyki małżowiny usznej metodą Medpor w szpitalu California Ear Intitute w Palo Alto. W Polsce tak zaawansowanych zabiegów się jeszcze nie wykonuje. Koszt operacji to około 80 tysięcy dolarów, czyli około 250 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty wylotu za ocean oraz pobyt na miejscu. Razem 85 tysięcy dolarów – czyli około 300 tysięcy złotych.

Pomóc można także przy pomocy Fundacji:

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Komorowski, 6163 pomagacie nam Państwo w codziennej walce o zdrowie naszego syna Marcela.

http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/komorowski_marcel.html?highlight=WyJtYXJjZWwiLCJrb21vcm93c2tpIl0=

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

4 KOMENTARZE

  1. Dzień dobry,
    Operacje z użyciem implantu medpor są obecnie możliwe także w Polsce. Pierwsza taka operacja odbyła się w kwietniu bieżącego roku w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie. Operowała dr Anna Chrapusta, a pacjentem był mój syn. Jest sporo informacji o operacji, ponieważ była pionierska (użycie medporu i wytworzenie przewodu słuchowego w czasie jednej operacji).
    Pozdrawiam

  2. Nigdy w zyciu krakow i medpor .DR chrapusta zniszczyla zycie mi jak i wielu ludzia , Ta kobieta oklamala wiele ludzi jak i publiczne media ze studiowala w Ameryce i zna sie na medpor a w rzeczywistosci nigdy nie miala tam kursow studiow czy innych szkolen . Jest gorzej niz przed operacja a na dodatek mam krwiaka i choroby krwi ktorej dostalem podczas operacji …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick