Za mandat zapłacisz kartą [czekamy na opinie]

0
Female hand swiping a card in a card terminal doing payment. Retail payment. Consumer and financial concept
Mandat karny opłacony „od ręki”, tuż po jego wystawieniu? To możliwe. Rada Ministrów Przyjęła projekt ustawy pozwalający na opłacane mandatów przy użyciu kart płatniczych.

Funkcjonariusze policji oraz inne służby uprawnione do wystawiania mandatów karnych za różne wykroczenia będą wyposażeni w terminale płatnicze. Mandat karny będzie można opłacić od razu po jego otrzymaniu. Do tej pory mandaty wystawiane były w formie blankietów, które trzeba było opłacić w określonym terminie przelewem bankowym lub inną formą. Wybór pozostanie oczywiście nadal, mandat będzie można opłacić „od ręki”, ale także w późniejszym terminie.

W przypadku, gdy ukarany mandatem zdecyduje się na opłacenie mandatu kartą, będzie też ponosił koszty opłat bankowych. Co ważne, nie wszystkie patrole policji czy służby będą od razu wyposażone w terminale.

– Policja planuje rozpocząć testy terminali płatniczych, kiedy tylko będzie to możliwe. Początkowo ma ona otrzymać 2 tysiące takich urządzeń. Kolejne będą trafiać do niej stosownie do potrzeb – informuje Komenda Główna Policji.

Z terminali płatniczych będą mogli korzystać nie tylko Polacy, ale i ukarani mandatami mieszkańcy innych krajów. Czekamy na Państwa opinie na ten temat.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick