Mandat opłacony „od ręki”? Taka możliwość już w Ostrowie i Ostrzeszowie

0
Female hand swiping a card in a card terminal doing payment. Retail payment. Consumer and financial concept
Do tej pory nie tylko samo otrzymanie mandatu na przykład za przekroczenie prędkości było dla kierowców kłopotliwe. Problematyczne było także zapłacenie mandatu. Trzeba było albo udawać się do wyznaczonego punktu, albo dokonać przelewu. Summa summarum – szereg czynności. A gdyby tak mandat opłacić „od ręki”?

Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji wychodzi naprzeciw nie tylko kierowcom z zagranicy poruszającym się po polskich drogach i dopuszczającym się wykroczeń. Do tej pory obcokrajowcy jeżdżący po naszym kraju byli zobowiązani za otrzymane mandaty płacić „od ręki”, czyli w momencie jego otrzymania. Polacy z kolei otrzymywali mandaty w formie papierowej i opłacali później.

Od dzisiaj duże zmiany. Mandat można opłacać…w radiowozie. Ministerstwo już wypuściło w obieg ponad 1,5 tysiąca terminali, które zostały zamontowane w radiowozach wydziałów ruchu drogowego. Docelowo w całym kraju będą ich dwa tysiące. Pierwsze terminale ma między innymi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie. Od dziś funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki mają trzy urządzenia, a radiowozy, w których są zamontowane – ruszyły na patrol.W ostrowskiej Komendzie Powiatowej Policji funkcjonariusze drogówki mają z kolei do dyspozycji 10 sztuk terminali. Także jeżdżą od dziś w radiowozach.

Pierwsze terminale otrzymała Komenda Miejska Policji w Suwałkach. Na specjalnym briefingu gościł tam wiceminister Jarosław Zieliński. – Terminali powinno wystarczyć, a jeśli będzie potrzeba będą następne. My za te terminale nie płacimy. To jest usługa, którą policja otrzymuje bezpłatnie — mówił w Suwałkach wiceminister (cytat za wpolityce.pl).

Kierowca będzie mógł skorzystać z terminala i opłacić mandat, ale nie jest do tego zobowiązany. Wybór tej metody płatności jest obligatoryjny.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick