„Mamy do czynienia z mową nienawiści”. Poseł Jan Mosiński zawiadamia prokuraturę

20
Poseł Jan Mosiński złożył wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 257 Kodeksu Karnego. Chodzi o szerzenie mowy nienawiści i chrystianofobię. To pokłosie wypowiedzi Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego pisma "Liberte", którą wygłosił przed wykładem Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim.

„Ten, kto szuka moralności w kościele, będzie zawiedziony. Ten, kto szuka strawy duchowej, wyjdzie głodny. Polski Kościół zaparł się ewangelii, zaparł się Chrystusa i gdyby Chrystus był dzisiaj ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki, żeby zaganiać pokorne owieczki do zagrody. Dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami, będą w stanie zdobyć władzę nad duszami Polaków. Ale rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje z nimi nie ma sensu dlatego, że po kilku godzinach ze świnią w błocie orientujesz się, że świnia to lubi.” – tak brzmi fragment wypowiedzi Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego pisma „Liberte”

Te słowa wywołały falę oburzenia nie tylko wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości, ale też innych opcji politycznych. Zdaniem ich przedstawicieli, słowa wypowiedziane przez Jażdżewskiego, były wysoce niestosowne. PiS ma jednak największy żal do Donalda Tuska, który w żaden sposób nie zareagował na słowa przedmówcy. Związany z regionem południowej Wielkopolski poseł Jan Mosiński poinformował na Twitterze, że składa zawiadomienie do prokuratury.

Fot. Twitter/Jan Mosiński

W rozmowie z portalem wlkp24.info poseł Mosiński nie krył oburzenia sytuacją, do której doszło w auli Uniwersytetu Warszawskiego. – Wypowiedź, które padła 3 maja, nosi w sobie znamiona mowy nienawiści. Użycie słów o czarnoksiężnikach, uczynieniu z krzyża czegoś, co ma służyć za pałkę, porównanie wspólnoty kościoła do świń tarzających się w błocie, ma na celu poniżenie nas, pokazanie daleko idącej pogardy powiedział Jan Mosiński.

Według Mosińskiego oburzający jest też brak reakcji ze strony publiki. – Pan Donald Tusk, jak i pan Władysław Kosiniak-Kamysz (szef Polskiego Stronnictwa Ludowego – przyp. red.) nie zareagowali na tak haniebne słowa padające z ust Leszka Jażdżewskiego. Warszawskie elity nie zdały egzaminu dojrzałości – dodaje Mosiński.

Treść zawiadomienia do prokuratury można przeczytać TUTAJ.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

  • Rozumiem, podwójne standardy politycy PO używają języka miłości.
   1. TUSK: „Wyborcy PiS to moherowe berety”
   2. TUSK: „PiS i jego wyborcy to bolszewicy”
   3. Palikot: „apeluję żeby Kaczyński wreszcie wytrzeźwiał”
   4. Wałęsa: „Pisowcy poddajcie się albo będziecie wyskakiwać z okien”
   5. Komorowski: „Potrzeba okładać PiS i jego wyborców dechą”
   6. Komorowski: Po fizycznych atakach KOD na posłankę miałem „satysfakcję”
   7. Schetyna: „PiS i jego wyborcy to szarańcza”
   8. Sikorski: „dorżnięcie watahy:
   9. Niesiołowski: „Kaczyński to dyktator jak Muammar kadafii”
   10. Neumann o politykach PiS: „Na nich trzeba bejsbola” wpolityce.pl, 2 kwietnia 2017 r.

   To tylko niektóre przykłady języka „miłości który PO stosowało. Bardziej chamskich i wulgarnych wypowiedzi nie chciałem przytaczać, wybrałem tylko te łagodniejsze. Dlatego polecam cofnąć się do historii i zobaczyć kto rzeczywiście rozpoczął brutalny język a teraz głośno mówi o języku nienawiści. PO to jedna wielka obłuda i zakłamanie.

 1. Śmieszne i żałosne . Oto przedstawiciel partii która pierwsza rozpoczęła , ustami swojego „wodza” , haniebną i nie godną w swoim wyrazie modę na obrażanie , wysuwanie bezpodstawnych oskarżeń , butę i nikczemność , teraz czuje się urażony !!! Można dyskutować na czasem i miejscem wypowiedzi, jednakże w swojej treści jest słuszna. W świetle ostatnich lat , wydarzeń , doświadczeń należy stwierdzić jednoznacznie , iż władze kościelne , ich przedstawiciele w parafiach dawno już zatracili swoje powołanie, a w konsekwencji prawo moralne . Wraz z partią rządzącą biorą udział w TKM-ie.Owładnięci rządzą pieniądza , brakiem kontroli , o celibacie nie wspominając, sprawiają , że obywatele zaczęli głośno domagać się powrotu do korzeni. Wystąpienie posła ( mojego ulubionego zresztą posła , ze wzg na „mądre” wypowiedzi ) można skwitować ….. ” przebrał się diabeł w ornat i na mszę dzwoni „…. .

  • Chyba coś się Panu/Pani pomyliło. Pierwsze z mową nienawiści w Polsce wystąpiło PO, kiedy to w 2005 roku przegrał podwójne wybory TUSK tzn. na prezydenta i do parlamentu. Wówczas obiecał sobie, że zrobi wszystko, aby jak to mówi „Kaczorów” odsunąć od władzy. Więc zanim ktoś napisze komentarz proszę zapoznać się z historią.

  • Obiektywny kolejny pisior nie pamietasz propagandy pisu w tamtych latach Kurskiego dziadka z wermachtu??? PiS od 2005 jest partia nienawiści i pisze to jako anty po_pis PO jest słabe nudne ale nie rób z ludzi idiotow jak TVP PiS

  • Obiektywny ma rację jak PO i Tusk przegrał wybory prezydenckie z Lechem Kaczyńskim to nie mógł tego przeboleć i wtedy został uruchomiony tzw. przemysł pogardy w stosunku do pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pamiętamy wulgarne wypowiedzi obrażające głowę państwa Janusza Palikota uwczesnego posła Platformy. Pamiętamy rozdzielanie wizyt i utrudnianie dostępu pana prezydenta do samolotu rządowego który Tusk blokował. Platforma to jedno chamstwo, poniżają innych ludzi a potem głośno za pomocą TVN wołają że to oni są poszkodowani. Platforma patrzy tylko jak się dostać z powrotem do kryta i zabrać ludziom pieniądze które dało PiS przecież oni tego nie kryją i głośno o tym mówią tylko trzeba uważnie słuchać poszczególnych wypowiedzi polityków PO.

 2. Kościół katolicki jest w kryzysie ale nie wolno gnoić go nikt nie zmusza do chodzenia do kościoła. Trzeba reagować bardzo dobrze .

  • ale czemu kościół tak bardzo wkrada się w życie polityczne, społeczne i ustala inny kodeks, niż 10 Przykazań???

 3. Byli już tacy w historii co wypowiedzieli wojnę kościołowi w Polsce. Te obecne lewackie buźki to potomkowie tamtych…

 4. Najbardziej to obnażyli się Kosiniak -Kamysz i Tusk. Brak reakcji z ich strony na chamskie zachowanie Jażdżewskiego dobitnie ukazuje jakie wartości przyświecają tzw. Koalicji Europejskiej.

 5. Szkoda że części rowerowe nie domalowują tęczy gwieździe Dawida albo Mahometowi, przecież to nie obraza.

 6. Mowę nienawiści zaczoł Kaczyński w sejmie nazywając Polaków , MORDY ZDRADZIECKIE , KANALIE , inni dodali DRUGI SORT ,GORSZY SORT. i wiele innych słów padało ze strony PISU . Dlatego na tych ludzi z PISU głosować nie będziemy . Takim ludziom którzy podnoszą głos na Polaków ,będąc Polakami , już NIE UFAM . Dlatego moja rodzina w wyborach nie będzie głosować na PIS , sa nie wiarygodni .

 7. Wystąpienie red. Jażdżewskiego i wielu innych to już nie tylko szerzenie mowy nienawiści, lecz otwarta wojna z Kościołem katolickim stojącym od wieków na straży najważniejszych wartości chrześcijańsko – narodowych. Nie pozwolimy na to — zdecydowanie wypowiada się poseł Jan Dziedziczak i proponuje surowo karać autorów bluźnierczych wypowiedzi i profanacji symboli religijnych.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick