Malował sprayem odwrócone krzyże na murach. Nagrał go monitoring [ZDJĘCIA]

0
Fot. UM Jarocin
Surowej kary może spodziewać się mężczyzna, którego zatrzymali jarocińscy policjanci. Jest on podejrzany o zniszczenie elewacji kilku budynków w mieście, w tym również tych zabytkowych.

Akt wandalizmu polegał na namalowaniu sprayem odwróconych krzyży na ścianach budynków. Uszkodzone gmachy to: Spichlerz Polskiego Rocka, ratusz, co najmniej dwie kamienice na rynku, a także brama prowadząca do Parku Radolińskich oraz elewacja kościoła pw. św. Marcina. – Nie wiemy, czy to wszystkie zniszczenia, których dopuścił się sprawca, dlatego właściciele i zarządcy budynków, na elewacjach których także pojawiły się podobne uszkodzenia, proszeni są o zgłaszanie tego faktu bezpośrednio do Komendy Powiatowej Policji w Jarociniemówi wiceburmistrz Robert Kaźmierczak.

POWIĄZANE: Symbole anarchistyczne i znaku Schutzstaffel na jednym z ostrowskich klubów. Kto za tym stoi?

W ujęciu sprawcy pomogły nagrania z miejskiego monitoringu, które zostały przekazane policji. Funkcjonariusze na ich podstawie ustalili rysopis sprawcy, co pomogło w jego zatrzymaniu. Mundurowi przeszukali także jego dom. Prawdopodobnie zostanie postawiony mu zarzut zniszczenia mienia. Kara może być jednak wyższa ze względu na uszkodzenie budynków wpisanych na listę zabytków.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick