Malarstwo ze zbiorów Nadleśnictwa Włodawa

0

Obrazy przedstawiające urokliwą okolicę dorzecza Bugu oraz walory przyrodnicze Nadleśnictwa Włodawa od 24 marca będzie można oglądać w Muzeum Leśnictwa Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Autorami prac są twórcy z Rosji, Ukrainy i Polski. Namalowali je podczas dwóch edycji leśnego pleneru artystycznego. 

Do Gołuchowa prace sprowadzono z położonego w północno-wschodniej części województwa lubelskiego Nadleśnictwa Włodawa. To właśnie Nadleśnictwo, wspólnie ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego, w 2015 roku zainicjowało organizację pleneru malarsko-rzeźbiarskiego, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na różnorodność biologiczną i piękno terenów, na których gospodarują leśnicy.

– Teren nadbużański jest atrakcyjny zarówno pod względem dendrologicznym, znajdują się tu ponad 100-letnie dąbrowy, sadzone jeszcze w czasach Ordynacji Zamoyskiej, jak i ornitologicznym. Wstępują tu m.in. liczne kolonie jaskółki brzegówki i zimorodka a także bielik, orlik krzykliwy i puchacz. Liczne formy ochrony przyrody na terenie Nadleśnictwa świadczą o wyjątkowości tego regionu. Obrazy, powstałe z inspiracji pięknem tutejszej flory i fauny, są najlepszą wizytówką i zaproszeniem do wybrania się w podróż w tę część Polski – mówi Alicja Antonowicz z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 24 marca o godz. 13.00 w budynku Muzeum Leśnictwa – „Oficyna". Wystawa potrwa do czerwca.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick