„MajOSTaszki” nawet bez słońca dają radę. Co dzisiaj?

2
Drugi dzień festynu miejskiego „majOSTaszki 2017” nad zalewem Piaski-Szczygliczka w pełni. Dziś znów prawdziwy nalot przeżywa miasteczko food-trucków, w Poziomkowym Ogrodzie spotkać można kolorowo pomalowane i świetnie bawiące się dzieci, istne szaleństwo na karuzelach w wesołym miasteczku. Wieczorem zadzieje się na scenie...

Muzyka przede wszystkim

Ogromna scena na plaży, a na niej lokalne zespoły i gwiazdy wielkiego formatu. To bez wątpienia klucz sukcesu „majOSTaszków”. Dzisiaj o 20:30 zobaczymy Andrzeja Piasecznego z zespołem. Wiemy już, że zagra swoje największe hity i nowe numery utrzymane w klimatycznym, melancholijnym i romantycznym tonie. Punktualnie o 14:30 rozpoczęła się próba zespołu i to, co słyszeliśmy brzmi bardzo obiecująco. Przed Piasecznym na scenie supportować będzie znana w regionie jarocińska formacja Za-Zu-Zi, promująca swój najnowszy krążek „Tyłem do przodu”. Wcześniej na scenie swoje „5 minut” będą mieli m.in. wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie.

Więcej sportu

Niedziela na „majOSTaszkach” to z reguły znacznie więcej sportu. Rozgrywki siatkarzy z SALOS-u czy koszykarzy z ostrowskich drużyn – w tym także amatorskich – to jeden z ciekawszych punktów dzisiejszego dnia. Jeśli nie przeszkodzi w tym oczywiście pogoda. Teren na Piaskach i tutejsze boisko sportowe sprzyja rozgrywkom, które łączą sportowców i przyciagają naprawdę wielu kibiców.

Dla smakoszy…wszystko!

Food-trucki przechodzą prawdziwe oblężenie. Już przed godziną 14:00 przy ciężarówkach z jedzeniem spotkaliśmy miłośników burgerów, zapiekanek, tortilli czy belgijskich frytek smażonych na wołowym tłuszczu, które bez wątpienia robią furrorę. Food-trucki, jak zapewniają kucharze, daleko odbiegają od typowych fast foodów, produkty dostarczane są na bieżąco, jest smacznie i wcale nie tak drogo w porównaniu do wielu restauracyjnych menu. Jeśli macie ochotę na dania z kuchni żydowskiej, yerba mate lub coś meksykańskiego na ząb – trzeba się spieszyć. Jedzenie znika w mgnieniu oka!

Maluchy szaleją

Wesołe miasteczko zainteresowaniem cieszy się szczególnie wieczorem. Wszystko gra, świeci, kręci się i… dostarcza emocji do granic wytrzymałości. Wielkie młoty, karuzele, czy dom strachów już wczoraj wieczorem były oblegane, a wszyscy, którzy stamtąd wychodzili mieli szerokie uśmiechy na twarzach. Kto przyjdzie dzisiaj?

Warto się zatrzymać

Już od wejścia na ostrowskie Piaski przy alejach zobaczycie namioty i stoiska organizacji pożytku publicznego. Przychodząc na „majOSTaszki” można załatwić wiele spraw i dowiedzieć się tego, po co z reguły trzeba stać długie kolejki w urzędach. Tutaj dostępni są dla wszystkich urzędnicy miejscy, pracownicy m.in. ZUS-u, służby mundurowe, przedstawiciele schroniska dla bezdomnych zwierząt, wolontariusze różnych organizacji czy nawet osoby zrzeszone w ostrowskim Aeroklubie. Wspomniane służby mundurowe zapraszają do zobaczenia jak wygląda służba „od kuchni”, będą pokazy ratownictwa, możliwość spotkania z policyjnym psem czy wejście do wozu strażackiego.

Opowiadać można wiele, ale po co? Lepiej oczywiście przyjść i skorzystać ze wszystkiego, co oferują organizatorzy ostrowskich „majOSTaszków”. Mimo nie do końca idealnej pogody, cieplejsza kurtka załatwi sprawę i zagwarantuje, że bez problemu będzie można spędzić tu cały dzień. Transmisję LIVE oglądać można także na antenie telewizji Proart. Dziś od godziny 16:40 warto być przed telewizorem, jeśli coś zatrzyma Was w domu.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Znowu sztuczne ognie. Widać że ktoś miłośnikiem zwierząt nie jest. Las dookoła zwierzyna. Ptaki gniazda zakładają a tu takie coś. Mało cierpią w sylwestra. Można by te pieniądze przeznaczyć na schronisko dla zwierząt. One naprawdę dużo potrzebują.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick