Ludowcy sadzą "drzewa dla Polski"

0

Działacze PSL swój sprzeciw wobec ustawy znanej jako „Lex Szyszko” wyrażają poprzez sadzenie drzewek. Nowe sadzonki zostały wkopane na terenie przyklasztornym Ojców Pasjonistów w Sadowiu. Wcześniej wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski nominował do zasadzenia drzewa ministra Jana Szyszko.

– Akcja „Drzewo dla Polski” jest odpowiedzią na masowe wycinki drzew w całej Polsce, jakie prowadzą deweloperzy po skandalicznej ustawie ministra Jana Szyszko – mówią ludowcy. – Nasze spotkanie rozpoczęło się krótką modlitwą w klasztorze. Potem, wspólnie nasi członkowie wraz z przybyłymi gośćmi zabrali się do pracy.

Pragniemy również powiadomić i zaprosić wszystkich chętnych i popierających naszą akcję na Targ Miejski w sobotę 25 marca przy ul. Witosa w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie odbędzie się kontynuacja akcji i rozdane zostanie 1000 szt. Sadzonek – zachęca Róża Trzcielińska, prezes Forum Młodych Ludowców.

Akcję zapoczątkował poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb z PSL. „Drzewo dla Polski” nawiązuje do Ice Bucket Challenge, znaną w sieci inicjatywę na rzecz pomocy chorym na stwardnienie zanikowe boczne. Uczestnicy oblewali się wodą, umieszczali filmiki w Internecie i zapraszali następnych do łańcuszka.

Na początku marca na terenie Domu Dziecka w Kaliszu spotkali się nominowani przez europosła wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, wiceprezes wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w Poznaniu Marek Baumgart oraz przewodniczący rady powiatu kaliskiego Mieczysław Łuczak. Zasadzili dąb, grab i wiąz.

Mam nadzieje, że Pan minister kocha środowisko i w sytuacji gdy drzewa są masowo wycinane zechce włączyć się w piękna akcje sadzenia drzew i przyjmie moją nominacje i wkrótce weźmie łopatę w ręce i zasadzi choć jedno "Drzewo dla Polski" – mówił Krzysztof Grabowski.

Pytanie tylko, czy panowie nie posadzili tych drzew w zbyt bliskiej odległości? Ale przynajmniej wszystko ładnie wygląda w kadrze.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick