Łotysze gospodarzami zawodów w Ostrowie Wielkopolskim

0
W środę na torze w Ostrowie Wielkopolskim rozegrany zostanie turniej fazy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Gospodarzem tych zawodów będzie Lokomotiv Daugavpils. Łotewski klub na mocy porozumienia z TŻ Ostrovia po raz drugi organizuje zawody DMPJ na Stadionie Miejskim. Tymczasem kolejny mecz ligowy zespół MDM Komputery TŻ Ostrovia rozegra dopiero 29 lipca. Czy wcześniej planowany jest choćby jeden mecz sparingowy? - Takiej decyzji jeszcze nie ma - odpowiada prezes Radosław Strzelczyk.

Przed tygodniem zakończyły się eliminacje w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Zespół MDM Komputery TŻ Ostrovia rywalizował w grupie A. W gronie siedmiu drużyn podopieczni trenera Mariusza Staszewskiego zajęli piąte miejsce. Po zwycięstwo sięgnął zielonogórski Falubaz, natomiast do fazy półfinałowej awansowały cztery najlepsze zespoły.

Teraz znamy już podział na grupy półfinałowe. W środę II runda tego etapu odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim. Gospodarzem tych zawodów będzie łotewski Lokomotiv Daugavpils. To efekt porozumienia z władzami TŻ Ostrovia. Lokomotiv był już organizatorem w Ostrowie Wielkopolskim w trakcie czerwcowej rundy eliminacyjnej. To wszystko związane jest z finansami. Łotewskiemu klubowi łatwiej jest przeprowadzić zawody w Ostrowie Wielkopolskim, pokrywając jednocześnie ich całkowite koszty.

Jutro więc na torze Stadionu Miejskiego zobaczymy zawodników takich klubów, jak Falubaz Zielona Góra, Row Rybnik, Start Gniezno, Stal Gorzów, Wybrzeże Gdańsk oraz Motor Lublin. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17.00.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick