Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Ostrowie ma już rok

3
Pierwszy lot ratunkowy odbyli w listopadzie 2016 roku. W tym czasie pomagali 190 razy. Akcje ratunkowe, transport rannych, czy udzielanie pomocy chorym. Tego nie da się zmierzyć żadną skalą.

Dyżurują trójkami do zachodu słońca. Pilot, ratownik oraz lekarz. Na miejscu są szybciej niż wszyscy inni i to najczęściej w ich rękach jest życie najbardziej poszkodowanych. Mowa o Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, które w listopadzie będzie obchodziło rocznicę funkcjonowania w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Gdzie jest nasz nowy helikopter co był na otwarciu bazy? W materiale video jest inny starszy model bo widać że się różni budową i wgl widać że jest starszy i wgl film pokazuje że jest to model który jest dłużej w eksploatacji gdzie jest nasz nowy helikopter ?

    • Nie ma czegoś takiego jak „wasz helikopter”. Śmigłowce NIE SĄ przypisane do bazy! Naturalną koleją rzeczy jest rotacja śmigłowców między bazami. Widzę, że w Ostrowie panuje jakaś zbiorowa histeria na ten temat…

  2. Kochane Ludziska nie zapominajcie, ze coś co służy dobry ogólnemu należy do tego ogółu więc i śmigłowiec Lotniczego Ratownictwa Medycznego należy do tego ogółu czyli do polskiego lecznictwa. Po odpowiednim nalocie musi przejść przegląd techniczny i odlatuje na taki przegląd, a do bazy tu ostrowskiej z siedziba na lotnisku w Michałkowie przylatuje śmigłowiec po przeglądzie i tak następuje rotacja tych maszyn. Kochani po takim przeglądzie każda maszyna jest jak nowa i nie ma obaw, że się nie spisze w akcjach ratowniczych. Pozdrawiam załogi i życzę szczęśliwych lotów i powrotów.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick