Nasze Loreto. Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

0
Znamy zwycięzców konkursu fotograficznego poświęconego dzwonnicom loretańskim, ogłoszonego w ramach projektu "Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich (kontynuacja)". Komisja konkursowa, pracująca pod przewodnictwem fotografa Krzysztofa Maleszki, wytypowała pięć zdjęć, które zostaną oficjalnie nagrodzone podczas kończącego projekt rajdu pieszo-rowerowego w sobotę 16 września w Skrzebowej.

Autorami najlepszych zdjęć są: Michał Sośnicki (I miejsce – dzwonnica w Zubrzycy Dolnej), Wojciech Domagała (II miejsce – dzwonnica w Lasie), Stanisław Peciak (III miejsce – dzwonnica w Lipnicy Wielkiej-Przywarówce), Jolanta Żmija (IV miejsce – dzwonnica w Stryszawie-Wsiórzu) i Henryk Chrobak (V miejsce – dzwonnica w Koniówce).

Prace konkursowe, które dotyczyły dzwonnic loretańskich znajdujących się na terenie Żywiecczyzny, Orawy i Podhala, można było nadsyłać na adres organizatora konkursu – Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa do 20 lipca. Wpłynęło 190 zdjęć wykonanych przez 13 autorów z całej Polski. Zdjęcia znajdą się w publikacji podsumowującej cały projekt, która prezentowana będzie podczas rajdu. Można je obejrzeć również na stronie projektu www.loreto.osw.pl.

Konkurs był częścią projektu „Nasze Loreto – ogólnopolski szlak kaplic loretańskich (kontynuacja)”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick