Lokali wyborczych nie będzie w żłobkach. Co jeszcze się zmieni?

0
Osoby chcące wziąć udział w głosowaniu w wyborach prezydenckich muszą liczyć się z pewnymi zmianami. Dotyczą one m.in. gminy oraz miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Część lokali wyborczych zmieni lokalizacje.

Wielkimi krokami zbliżają się wybory prezydenckie, które pierwotnie miały się odbyć w maju. Pierwsza tura została ostatecznie rozpisana na niedzielę 28 czerwca, a więc pozostało 9 dni. Kandydaci walczą o głosy, a lokalni urzędnicy organizują lokale wyborcze, szkolą komisje obsługujące poszczególne lokale i zajmują się wszystkim tym, czego nie widać, a co musi zostać dopięte na ostatni guzik, żeby wybory mogły się odbyć.

Takie przedwyborcze spotkania ruszyły już m.in. w gminie Ostrów Wielkopolski. Komisje wybrały przewodniczących oraz zastępców na pierwszym posiedzeniu, które odbyło się w czwartek w GOK-u. – W sumie w szkoleniach wyborczych weźmie udział 112 osób. Trzy miejsca pozostały wolne. Jedno w komisji w Daniszynie oraz dwa w obwodowej komisji wyborczej w Gorzycach Wielkich – mówi Zbigniew Dolata, sekretarz gminy i pełnomocnik wyborczy.

W tej gminie lokalizacje miejsc do głosowania nie zmienią się w stosunku do poprzednich wyborów z wyjątkiem jednego lokalu wyborczego. – W przypadku komisji nr 5 w Wysocku Wielkim, wyborcy głosować będą w sali Gminnego Ośrodka Kultury – dodaje.

Więcej zmian zajdzie w Ostrowie Wielkopolskim, ale nie powinny być one utrudnieniem dla mieszkańców chcących wziąć udział w wyborach. – Co do zasady przyjęliśmy, że nie będziemy organizować lokali wyborczych w żłobkach. Zatem np. zamiast w siedzibie żłobka przy ul. Jankowskiego mieszkańcy będą głosować w spółdzielni oświatowej. Obok była filia żłobka. Też przenosimy z niego lokal właśnie do spółdzielni – wyjaśnia Andrzej Baraniak, sekretarz Ostrowa Wielkopolskiego i pełnomocnik Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Jakie jeszcze zmiany czekają ostrowskich wyborców? Odpowiedź w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick