Lodowisko i rolkowisko w miejsce pustego pola. Budowa ruszyła

0
Zimowe ferie już nie w Kaliszu, a w Ostrowie Wielkopolskim. A gdy deszcz zaleje ostrowskie Piaski, na rolkach będzie można pojeździć pod dachem. Mowa o inwestycji, która powstaje w Parku 600-lecia, czyli krytym lodowisku i wrotkowisku. Obiekt za ponad 3 miliony jest w budowie.

Budowa lodowiska, które wiosną i latem będzie funkcjonować także jako rolkowisko powstaje w Parku 600-lecia w Ostrowie Wielkopolskim, przy tzw. Kozim Borku. Obiekt o powierzchni blisko 900 metrów kwadratowych, wymiarach ok. 20 x 45 metrów, z zapleczem socjalnym, szatniami, przebieralnią, a także małymi trybunami pochłonie blisko 3,5 miliona złotych. Pierwotnie inwestycję szacowano na nawet około 10 milionów.

– Do tej pory ostrowianie musieli jechać do Kalisza, żeby pojeździć na łyżwach. Chcemy, żeby obiekt był do wykorzystania przez cały rok, a nie był tylko „chwilowy”, dlatego lodowisko będzie się na sezon wiosenno-letni zmieniać w rolkowisko. Obiekt oczywiście kryty, żeby korzystać z niego także podczas kiepskiej pogody – mówi o inwestycji Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Z lodowiska i rolkowiska będą mogli korzystać też bardzo mali ostrowianie. Na rolkowisku będą dostępne „chodziki” na kółkach dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki. Ci, którzy przyjdą na przykład z dziećmi i sami nie skorzystają z łyżew czy rolek, będą mogli poczekać w kawiarni i coś przekąsić.

Oddanie inwestycji do użytku jest planowane pod koniec listopada tego roku.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick