Lodowisko i skrzydło starostwa z ogólnopolskimi nagrodami

1
Fot. UM Ostrów
Dwa projekty z Południowej Wielkopolski zostały nagrodzone w konkursie "Modernizacja Roku". To lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim i wschodnie skrzydło budynku, który jest siedzibą Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Pierwsza z tych inwestycji została zgłoszona w kategorii “Obiekty sportu i rekreacji”. Druga – “Najciekawsza adaptacja wnętrz”. Wręczenie nagród w konkursie, który odbywa się nieprzerwanie od 22 lat, miało miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie. Wyróżnione obiekty pełnią ważne funkcje i poprawiają estetykę miasta, ale – co zrozumiałe – zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszy się ostrowskie lodowisko, które ostatniej zimy było oblegane przez fanów łyżew (w sezonie odwiedziło je ponad 48 tys. osób).

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Wyróżnione obiekty z naszego terenu przeszły długą drogę, zanim dotarły do finału i otrzymały nagrody. Do konkursu zgłoszono bowiem ponad 600 obiektów rywalizujących w kilkunastu kategoriach. Inwestycja z Kalisza zajęła drugie miejsce (429 głosów), a ostrowskie lodowisko – trzecie (1451).

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, ale pieczę nad wszystkim sprawują Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 2
    2

    To już staje się nudne, to zbieractwo dyplomów. Konkurs “Modernizacja roku” i nowa budowla. Byle coś dostać, byle się pochwalić. A miasto się sypie, budżetowa dziura rośnie, to się ją dyplomem zasłoni?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick