LKS Gołuchów jednak bez licencji na grę w III lidze!

0
Takiego scenariusza w południowej Wielkopolsce nikt się nie spodziewał. Na początku czerwca piłkarze LKS-u Gołuchów cieszyli się z rozpoczęcia przygotowań do gry w III lidze, który był historycznym sukcesem, ale właśnie się okazuje, że Żubry nie zagrają na tym szczeblu rozgrywek.

W Gołuchowie nikt nie jest w stanie uwierzyć w to, co się stało. LKS nie zagra jednak w III lidze, choć wszystko było już jasne. Boisko zostało zweryfikowane i zaakceptowane przez przedstawiciela Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a następnie klub złożył dokumentację do Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który w tym sezonie będzie prowadził rozgrywki. – Powinniśmy otrzymać licencję lada moment, ponieważ zalegamy tylko z jednym dokumentem, który dotyczy zaległości w stosunku do urzędu skarbowego. Obecna sytuacja związana z koronawirusem powoduje, że dokument, który złożyliśmy, musi poleżeć odpowiednią liczbę godzin w skrzynce, następnie odczytany, zweryfikowany. Jeżeli odeślemy ten dokument, to myślę, że powinniśmy otrzymać licencję w każdej chwili – powiedział na początku czerwca w rozmowie z Telewizją Proart trener LKS-u Maciej Dolata.

Jak się okazuje, rzeczywistość brutalnie zweryfikowała marzenia i zapewnienia LKS-u, że licencja jest tylko formalnością. Gdyby nie to, klub nie rozpocząłby przygotowań do gry w III lidze.

Szokująca dla klubu wiadomość właśnie nadeszła z WZPN-u, który ogłosił, że w III lidze zagra Unia Swarzędz, która zajęła drugie miejsce w ligowej tabeli w ostatnim sezonie. “Niestety, radość z III ligi była zbyt wczesna. Komisja ligi nie przyznała licencji dla LKS-u Gołuchów. Mimo starań, dwóch odwołań oraz zapewnień klubu co do poprawy jakości bezpieczeństwa na stadionie Pomorski Związek Piłki Nożnej wydał negatywną opinię. Ogromny żal i niedosyt, z jakich błahych powodów nie mamy tej licencji” – napisali na fanpage’u przedstawiciele klubu.

Tymczasem na stronie WZPN-u czytamy: “Jeśli w przypadku klubu z Gołuchowa nie nastąpi żadna zmiana formalno-prawna, a Unia otrzyma licencję na grę w III lidze, wówczas wystąpi na szczeblu makroregionalnym. W przypadku gdyby Unia również nie otrzymała licencji, wtedy do procesu dopuszczenia do III ligi przystąpi Victoria Września”.

Przedstawiciele LKS-u Gołuchów są oburzeni takim postawieniem sprawy i uważają, że zostali pokrzywdzeni. Zapewniają, że to nie koniec. W najbliższych dniach przedstawimy sytuację, w jaki sposób LKS walczył o tę licencje oraz, z jakich przyczyn jej nie otrzymaliśmy. Tym samym LKS Gołuchów w kolejnym sezonie rozgrywać będzie mecze w IV lidze” – czytamy dalej na fanpage’u klubu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick