Literaci na bilbordy

0
Trwa ostrowski rok literatury. W związku z tym urząd miasta zainaugurował kolejną akcję bilbordową „Tu mieszkał”. Na witaczach, które ulokowane się przy trasach wylotowych z miasta, ale i w centrum znajdą się twarze literatów, którzy pochodzą z Ostrowa, a których dorobek jest znany także poza granicami naszego kraju.

Wojciech Bąk, Gustaw Bojanowski, Kazimierz Grześkowiak, Leo Hirsch, Jerzy Ofierski, Edzard Schaper i Jadwiga Żylińska – to właśnie tych siedmioro literatów od dziś będzie promowało Ostrów Wielkopolski. Nazwiska to nieprzypadkowe, bo wybrane z dużą starannością.

Wśród pisarzy może dziwić postać Jerzego Ofierskiego, odtwórcy roli sołtysa Kierdziołka z telewizyjnych Spotkań z Balladą. Mało kto wie, ale to właśnie on jest autorem kilku książek w tym powieści Szuler dziejącej się w realiach przedwojennego Ostrowa.

Autorem rysunków twarzy literatów jest Szymon Wasielak absolwentem zakopiańskiego liceum plastycznego i Instytutu Pedagogiczno Artystycznego w Kaliszu. Pierwsze witacze z twarzami literatów w ramach akcji Tu mieszkał – pojawią się już w przyszłym tygodniu.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick