Listopadowe propozycje DKF „Na Wolności”

0
Listopad 2017 upłynie w Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Na wolności" pod hasłem dramatu. Warto zarezerwować sobie poniedziałkowe wieczory w tym miesiącu, bo na dużym ekranie zobaczymy nowe filmy największych światowego kina. M.in. "Łagodną" Siergieja Łoźnicy czy "Po tamtej stronie" autorstwa fińskiego reżysera Akiego Kaurismakiego.

…o sile przyjaźni i różnych innych relacjach i zależnościach… – właśnie to motto przyświeca listopadowemu zestawowi filmów w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Na wolności”. Oprócz wspomnianych Łoźnicy i Kaurismakiego widzowie zobaczą na ekranie także najnowszy film Sofii Coppoli pt. „Na pokuszenie”. Warto zaznaczyć, że Coppola otrzymała Złotą Palmę 2017 za reżyserię, a jej film brał udział w konkursie głównym.

 

06 listopada – poniedziałek

FILMOWY KLUB SENIORA

Agentka specjalnej troski (Raid dingue)

komedia, Francja, Belgia, 105 min

Reżyseria:Dany Boon

seans o godz. 17.00, miejsce projekcji: sala OCK, cena biletu: 5 zł

Bohaterem filmu jest dowódca elitarnej jednostki specjalnej RAID, który od czasu miłosnego zawodu staje się zatwardziałym wrogiem kobiet. Pech towarzyszy mu nie tylko w życiu prywatnym, ale również w pracy. Pewnego dnia otrzymuje zadanie, aby przygotować do egzaminów niezdarną policjantkę. Marzy ona o tym, aby zostać pierwszą kobietą w siłach specjalnych. Na jego nieszczęście nie może się jej szybko pozbyć, bo dziewczyna jest oczkiem w głowie swojego tatusia – Ministra Spraw Wewnętrznych.

 

06 listopada – poniedziałek

Łagodna (Krotkaya)

dramat, Francja, Holandia, Niemcy, Litwa, 143 min

Reżyseria:Siergiej Łoźnica

seans o godz. 19.00, miejsce projekcji: sala OCK, cena biletu: 10 zł

Bezimienna bohaterka (znakomita Wasilina Makowcewa) to drobna, samotna kobieta o smutnym wyrazie twarzy. Obserwujemy jej codzienną rutynę, towarzyszymy jej w podróżach autobusem oraz w pracy na poczcie. Kobieta wysyła paczkę, której odbiorcą miał być jej mąż, odsiadujący wyrok z syberyjskim więzieniu. Kiedy paczka wraca, postanawia pojechać do niego i sprawdzić, co się z nim dzieje.

Przyjazd do miasta – więzienia okazał się łatwy, ale opuszczenie go z jakąkolwiek odpowiedzią wydaje się jednak syzyfowym wysiłkiem.

 

13 listopada – poniedziałek

Na pokuszenie (The Beguiled)

dramat, USA, 90 min

Reżyseria:Sofia Coppola

seans o godz. 19.00, miejsce projekcji: kino Komeda, cena biletu: 10 zł

Uwodzicielska adaptacja powieści Thomasa Cullinana w reżyserii słynnej scenarzystki i reżyserki Sofii Coppoli. Historia dzieje się w czasach Wojny Secesyjnej w jednej z południowych szkół dla dziewcząt. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym, powolnym powrotem mężczyzny do zdrowia dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

 

20 listopada – poniedziałek

Powiernik królowej (Victoria and Abdul)

dramat biograficzny, Wielka Brytania, USA, 106 min

Reżyseria:Stephen Frears

seans o godz. 19.00, miejsce projekcji: kino Komeda, cena biletu: 10 zł

„Powiernik królowej” to historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania królowej. Wiktoria nadała mu tytuł „munshi”, sekretarza, ale także nauczyciela. Platoniczna relacja łącząca oboje była źródłem plotek i niepokoju na brytyjskim dworze. Spekuluje się, że to dzięki wpływowi Abdula Karima polityka zagraniczna kraju i silny, bezkompromisowy charakter królowej uległy złagodzeniu.

 

27 listopada – poniedziałek

Po tamtej stronie (Toivon tuolla puolen)

komediodramat, Finlandia, Niemcy, 98 min

Reżyseria: Aki Kaurismäki

seans o godz. 19.00, miejsce projekcji: sala OCK, cena biletu: 10 zł

Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.

W nagrodzonym na tegorocznym Berlinale filmie Aki Kaurismaki opowiedział historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick