Lis pomylił ogródki działkowe z lasem. Trafił już do naturalnego środowiska

0
Fot. UMOstrów
Na terenie jednej z działek na ogródkach przy ulicy Komuny Paryskiej w Ostrowie znaleziono lisa. Zwierzę zadomowiło się na tym terenie i najprawdopodobniej pomyliło ogródki z lasem. O sprawie zostali poinformowani strażnicy miejscy, którzy schwytali zwierzaka i pomogli mu dostać się do jego naturalnego środowiska.

Strażników miejskich poinformowali działkowicze. Okazało się, że na nieużywanym od jakiegoś czasu terenie postanowił zadomowić się lis. Na tym terenie żył i polował. – Niecodzienny lokator pomylił swoje naturalne środowisko, jakim jest las z terenem rekreacyjnym i na dobre się na nim zadomowił. W nocy wyruszał na polowanie po całym terenie ogrodów, w dzień natomiast wygrzewał się na słońcu w gęstej trawie. „Trudnił” się też kopaniem dołków i podkopów. Szczególnie upatrzył sobie jedną z altanek opodal swojego siedliska, na której wcześniej przebywały jeże. Trzeba było podjąć radykalne kroki i przenieść go do bardziej ekologicznego środowiska – wyjaśnia Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.

CZYTAJ TEŻ: Ostrowski Basen Miejski startuje w poniedziałek!

Strażnicy miejscy schwytali lisa. Na terenie sąsiedniej działki postawiono klatkę z przynętą. Lis pokusił się o zawartość zostawioną w klatce i dał się złapać. – Następnego dnia strażnicy ponownie udali się na ogródki, w miejsce pozostawienia pułapki, w której czekał już na nich rudy przyjaciel. W podróż do lasu za miastem, do swego nowego miejsca pobytu, wyruszył w asyście strażników służbowym radiowozem – dodaje Grzegorz Szyszka.

Młody lis trafił do lasu, gdzie – mamy nadzieję – odnajdzie się szybko.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick