Lider sprzedaży

0

Skoda od kilku lat jest bezdyskusyjnym liderem sprzedaży samochodów w Polsce. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i flotowych. Co stoi za tym wynikiem? Hasłem przewodnim czeskiej marki jest „Simply Clever” – producent stawia na perfekcyjne dopracowanie praktycznych i cenionych elementów, pomijając drogie gadżety. To oczywiście nie wszystko. [artykuł sponsorowany].

Cichy sukces Skody

Od kilku lat niekwestionowanym liderem sprzedaży samochodów w Polsce jest Skoda. Pozycja ta utrzymuje się zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i flotowych. Czeski producent doskonale radzi sobie także na innych europejskich rynkach. Wśród pięciu najchętniej kupowanych modeli w 2015 roku znalazły się dwa zza południowej granicy – kultowa Octavia i Fabia. Niektóre źródła wliczają do czołówki także Skodę Rapid.  Jaki jest sekret tych doskonałych wyników?

Dobra cena, dobra jakość

Powodów, dla których klienci tak chętnie wybierają czeskie samochody jest wiele. Za czołowy można uznać harmonijną proporcję pomiędzy jakością a ceną. Skoda w zamian za relatywnie niską cenę oferuje jakość i standard, którego próżno szukać u wielu droższych producentów. Już przewodnie hasło marki – Simply Clever – wskazuje, że producent rezygnuje z drogich i często zbędnych gadżetów, za to do perfekcji dopracowuje te elementy, które kierowcy cenią sobie najbardziej. Korzystna cena, wiąże się niewątpliwie z optymalizacją kosztów produkcji, a także, co ma kluczowe znaczenie dla polskiego konsumenta, z tanim importem (wynikającym z położenia geograficznego Polski i Czech), umiejscowieniem fabryk podzespołów w naszym kraju oraz korzystnych regulacji unijnych.

Dla każdego coś miłego

Skoda nie specjalizuje się ani w sportowych, ani w luksusowych samochodach. W jej ofercie nie dominują pojazdy terenowe ani miejskie. Otwarte podejście Skody i próba zagospodarowania całego rynku wielu może uznać za błąd, ale właśnie szeroka gama modeli i ich wyposażenia to jeden z atutów marki. Miejski Citigo, ekskluzywna Superb czy najnowszy SUV Kodiaq niczym nie ustępują liderom danych segmentów. Skoda stara się wyprodukować przynajmniej jeden samochód w jednym segmencie, dzięki czemu, każdy klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a kiedy zdecyduje się na zmianę, nie musi poszukiwać jej wśród innych marek – z powodzeniem będzie mógł pozostać przy ofercie Skody. Dzięki takiej strategii czeską markę wybiera zróżnicowana i dynamicznie rozrastająca się grupa klientów – przedstawiciele klasy średniej. Można prognozować, że wraz z jej przyrostem oraz bogaceniem się, sprzedaż Skody jeszcze bardziej się zwiększy.

Zawsze blisko

Kwestią, którą klienci często uważają za najważniejszą, jest dostępność i otwartość marki. Skoda również na tym polu nie ma sobie równych.  W całym kraju znajduje się ponad 100 autoryzowanych salonów i serwisów. Wiele z nich, jak na przykład Skoda Centrum Poznań przy ulicy Głogowskiej/Wajsówny 7 na trasie Poznań – Komorniki, oferuje kompleksową obsługę klienta – poza profesjonalnych salonem na kierowców czeka serwis, blacharnio-lakiernia i sklep firmowy. Z kolei wykwalifikowany personel wesprze klienta w całym procesie zakupu samochodu włącznie z formalnościami ubezpieczeniowymi. Poza tym w jego okolicy rozwija się jedyny w Polsce park technologiczny dedykowany miłośnikom marki, a w szerszym kontekście – fanom motoryzacji. Zatem wizyta w salonie przy ul. Wajsówny 7 w Poznaniu pozwala nie tylko zapoznać się z ofertą sprzedażową, ale umożliwia też od kuchni zobaczyć jakie rozwiązania wdraża Skoda, aby poprawić wydajność i bezpieczeństwo swoich samochodów. Zaufanie i transparentność marki przekłada się na wyniki sprzedaży.

Prosty wybór

Choć rynek motoryzacyjny ma charakter oligopolu, konsument nadal może wybierać wśród kilkunastu konkurujących ze sobą marek. Kiedy jedna łączy w sobie potencjalnie najatrakcyjniejsze dla niego cechy, takie jak korzystna proporcja ceny i jakości, różnorodna i dopasowana do indywidualnych potrzeb oferta, powszechna dostępność placówek i możliwość bezpośredniej komunikacji z producentem,  wybór staje się „Simply Clever”.

wlkp24.info
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick