Liczba zakażeń rośnie. Czy w tym roku nie odwiedzimy grobów bliskich?

18
Rosnąca liczba zakażeń w kraju budzi coraz więcej pytań i wątpliwości w sprawie święta 1 i 2 listopada. Wielu mieszkańców obawia się, że Ministerstwo Zdrowia zabroni gromadzenia się na cmentarzach i odwiedzania grobów bliskich osób. Póki co, ani Ministerstwo, ani Diecezja Kaliska nie wydała ostatecznych decyzji w tej sprawie.

Dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia przyniósł kolejny rekord w kraju. W ciągu minionej doby zakażonych zostało 6526 osób, a 116 zmarło. Wielkopolska odnotowała 500 kolejnych przypadków koronawirusa. W regionie najgorzej sytuacja wygląda w powiecie ostrowskim – 55 pozytywnych wyników. Jak informuje ostrowski sanepid sytuacja jest bardzo dynamiczna i wszystko wskazuje na to, że powiat ten wejdzie do czerwonej strefy.

CZYTAJ TAKŻE: Padł kolejny rekord zakażeń. W regionie najgorzej w ostrowskim

Za pośrednictwem ogólnopolskich mediów głos zabrał Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Odniósł się on do ewentualnych decyzji o zamknięciu cmentarzy. – Będziemy to analizować, ale myślę, że do takiej sytuacji nie dojdzie – powiedział w programie „Grafitti” Polsat News. Premier zaapelował jednak, żeby wizyty na cmentarzach rozłożyć w czasie, by nie gromadzić się tłumie na terenie nekropolii.

Wysłaliśmy także wiadomość do rzecznika prasowego Diecezji Kaliskiej z pytaniem, czy Kuria otrzymała już jakieś wytyczne w sprawie zbliżającego się święta Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. – Na obecną chwilę nie ma wytycznych dot. obchodów na cmentarzach tych uroczystości – poinformował ks. Marcin Papuziński.

Ministerstwo Zdrowia na 15.10 (czwartek) zaplanowała konferencję prasową. Wtedy też zostaną przedstawione kolejne plany rządu dotyczące obostrzeń. Zaktualizowana zostanie także mapa stref czerwonych i żółtych na terenie kraju. Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia poinformował, że około 100 powiatów ma wejść w najbliższych dniach do strefy czerwonej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

  • 3
   4

   Zgadzam się – zamknąć szkoły, cmentarze, urzędy, kościoły, sklepiki osiedlowe i markety, galerie, kina, teatry, biblioteki, dworce kolejowe, postoje taksówek, drogi i lotniska oraz odciąć dostęp do morza i gór. Wtedy będzie wspaniale, bo nie będzie niczego – jak obiecywał onegdaj niejaki Kononowicz z Podlasia.

 1. 10
  6

  Prezesi mogą przebywać na cmentarzach nawet w czarnej strefie. Powinno się mówić nie czy będzie można tylko kto będzie mógł. „Twój ból jest większy jak mój”.

 2. 8
  13

  Najlepiej zaraz wszystko pozamykajcie od razu wszystkich do więzienia bo tam najmniej ludzi.
  Na cmentarz w święto to obowiązek iść, msza nie musi być, ale niech nikt nie zabrania odwiedzić im bliskich osób których już nie ma z Nami. Szkoły pozamykajcie, a nie narażacie dzieci na tę cholerną chorobę, a teleporady sobie w
  d.. ę włóżcie.

  • na cmentarz do moich bliskich chodzę co tydzień, a nie tylko 1 x w roku na Swięto Zmarłych.Nic się nie stanie jak w tym roku nie pójdę. i innni też.Ludzie nie ma to innych zmartwień.Można pójść tydzie przed albo po świętach.

 3. 16
  1

  Oczywiście zamknąć cmentarze, mamy jeszcze tyle czasu do Święta Zmarłych , ze możemy odwiedzać groby , każdego innego dnia , nie musi to być 1 listopada .W dniu święta 1 listopada potworne ściski na cmentarzach ,będa sie ludzie zarażać wirusem jeden od drugiego .Więc moja rada jest taka chrońmy siebie i swoje rodziny .

 4. 10
  2

  Oczywiście możemy odwiedzać groby ,przed świętem zmarłych i po 1 listopada , Jestem również za zamknięciem cmentarzy .Każdego dnia coraz wiecej zachorowań w naszym rejonie Ostrowa, więc odwiedzajmy cmentarze i swoich bliskich przed świętem zmarłych , i nie doprowadzajmy siebie i swoich najbliższych w rodzinie, do tej potwornej choroby wirusowej .

 5. 14
  2

  W największych skupiskach – największe zarażenia KORNA WIRUSA LUDZIE ODPUŚCIE CMENTARZE 1 LISTOPADA IDZCIE NA CMENTARZE PRZED ŚWIETEM ZMARŁYCH ZROZUMCIE TO DLA WASZEGO DOBRA.

 6. na cmentarz do moich bliskich chodzę co tydzień, a nie tylko 1 x w roku na Swięto Zmarłych.Nic się nie stanie jak w tym roku nie pójdę. i innni też.Ludzie nie ma to innych zmartwień.Można pójść tydzie przed albo po świętach.

 7. Podpowiem Wam coś – jeśli te odwiedziny grobów są takie istotne, że bez tej jednej wizyty umrzecie to idźcie np dzisiaj. Nie wiem z czego wynika ta patologia, że to MUSI być 1.11.

 8. Oczywiście cmentarze powinni zamknąć , to dla dobra nas wszystkich , bo jeśli ztłoczymy sie na cmentarzach 1 listopada to za chorowań może byc kazdego dnia po 20 tyś osób w całej Polsce. Naprawdę Polacy zastanówcie sie , chrońcie siebie i najbliższych . Odwiezcie groby przed 1 listopada.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick