Leśna plantacja konopii indyjskich. Wpadły trzy osoby

2
Blisko 750 porcji narkotyku mogło powstać z krzewów konopi oraz suszu roślinnego zabezpieczonego przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji Kaliszu. Rośliny rosły na specjalnie przygotowanej leśnej plantacji. W związku z nielegalną uprawą konopi zrzuty usłyszało trzech mężczyzn w wieku 25, 27 i 28 lat. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Policjanci operacyjni zespołu do walki z przestępczością narkotykową zdobyli informację, że na terenie gminy Godziesze Wielkie, może znajdować się plantacja marihuany. Swoją wiedzę operacyjną potwierdzili w miniony piątek, 1 września br. Na terenie kompleksu leśnego ujawnili nielegalną uprawę krzaków konopi, które rosły w doniczkach.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 26 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Najwyższe rośliny osiągnęły wysokość blisko 150 cm. Wstępne badanie testerem, wykazało w zabezpieczonych roślinach obecność substancji narkotycznych (tzw. THC). Na obszarze, gdzie rosły krzewy przeprowadzono dokładne oględziny terenu z udziałem technika kryminalistyki. Funkcjonariusze pobrali również próbki roślin do badań, laboratoryjnych – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 25, 27 i 28 lat którzy zajmowali się pielęgnacją posadzonych krzewów konopi. Ponadto w miejscu zamieszkania 27-latka policjanci ujawnili ponad 164 gramy gotowego już suszu roślinnego, a także woreczki strunowe oraz specjalną wagę elektroniczną. Wszyscy podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego postawił podejrzanym zarzuty. Mężczyźni odpowiedzą m.in. za nielegalną uprawę konopi.

Szacunkowa, czarnorynkowa wartość wszystkich zabezpieczonych narkotyków to kwota ponad 22 tys. złotych.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick