Strażnicy miejscy będą rozdawać odblaski i mogą oznakować twój rower

0
Fot. UMOstrów
W czwartek, 8 kwietnia ruszyła kolejna edycja akcji profilaktycznej „Lepiej widoczny, bardziej bezpieczny”. Każdy rowerzysta, który zgłosi się do Komendy Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim otrzyma bezpłatnie kamizelkę odblaskową i opaskę. Jest jednak jeden warunek, by otrzymać darmowe fanty – należy przyjechać rowerem.

Wiosna to czas kiedy wiele osób „odkurza” swoje rower i wyrusza w dalekie trasy. Nie należy zapominać, że rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, podobnie jak pieszy czy kierowca samochodu. – Rowerzyści mają swoje uprawnienia, ale także obowiązki względem innych użytkowników ruchu. Chcemy zadbać o ich bezpieczeństwo, dlatego będziemy rozdawać kamizelki i opaski – tłumaczy Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.

CZYTAJ TEŻ: Możesz pomóc posprzątać miasto! Kolejna akcja już niebawem

Rowerzysta zaopatrzony w kamizelkę czy opaskę będzie bardziej widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Sam element odblaskowy nie uchroni prowadzących jednoślady przed wypadkami. Każdy rower powinien mieć sprawne światła, poruszać się po wyznaczonych dla nich miejscach, a każdy rowerzysta powinien mieć na głowie założony kask. – W najbliższym czasie strażnicy przeprowadzą akcję, w trakcie której będą sprawdzać czy te rzeczy są przestrzegane. W czasie złej widoczności rowerzysta ubrany w ciemne kolory, bez elementów odblaskowych, dostrzegany jest przez kierowcę pojazdu z dużym opóźnieniem – mówi szef ostrowskiej straży miejskiej.

Municypalni bezpłatnie oznakują także rowery mieszkańców. Osoby, które chcą z tego skorzystać, muszą najpierw uzgodnić telefonicznie termin wizyty w komendzie straży pod numerem: (62) 738 89 40. Koszty dodatkowego wyposażenia np. w lampki są niewielkie, a zdecydowanie poprawiają widoczność i mogą przyczynić się do uratowania życia rowerzysty.

CZYTAJ TEŻ: Recydywiści zatrzymani. Usłyszeli zarzuty wysadzenia bankomatów

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick