Lekkoatleci Stali w formie. Benedykcińska mistrzynią Polski!

2
Natalia Benedykcińska ze świetnym skokiem w ostatniej serii na odległość 6.10 m wywalczyła mistrzostwo Polski juniorek. W sobotnich eliminacjach kolejny swój rekord życiowy pobił natomiast Patryk Wykrota (21,44), który tym samym awansował do niedzielnego finału na 200 m.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Toruniu trwają od piątku. Ostatni dzień mistrzostw w niedzielę. Wtedy m.in. finał biegu na 200 metrów, w którym wystartuje Patryk Wykrota.

Rekordowy skok, podopieczna trenera Marka Walczaka, oddała w ostatniej kolejce przesuwając się z trzeciej na pierwszą pozycję. Tuż po konkursie trener kadry narodowej zaproponował jej powołanie do Reprezentacji Kraju.

Świetnie spisał się również Kacper Adamczak, który jak profesor rozegrał bieg na 2000 m. Niemal cały dystans biegł w końcu stawki, lecz równym tempem na zaplanowany przez trenerkę Kamilę Grzegorowską rekord życiowy w granicach 5 minut i 50 sekund. Na ostatnich 400 m przyspieszył i wyprzedzał rywali zajmując ostatecznie IV miejsce ze świetną życiówką 5.48,94 s. Patryk Wykrota znowu pobił rekord Ostrowa w biegu na 200 m. Osiągnął doskonały wynik 21,44 s. – najlepszy rezultat eliminacji. 

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick