Lekkoatleci piszą nową historię. Dziewięć medali mistrzostw Polski!

12
Marcin Karolewski, wygrywając finał A biegu na 200 m U20, zdobył ósmy medal dla Klubu Sportowego Stal LA podczas Halowych Mistrzostw Polski, które dzisiaj zakończyły się w Toruniu. Wspaniałą niedzielę zakończył natomiast Jakub Chmielarz, który był trzeci w finale na 800 metrów. Ostrowianie tym samym z dziewięcioma medalami wygrali klasyfikacje medalową.

Wcześniej medale zdobywała sztafeta mieszana w składzie: Dagmara Adamcio, Kacper Cegła, Oliwia Klar, Kacper Zminiak. Ostrowska czwórka wywalczyła brązowe medale. Kacper Cegła wywalczył również brąz w biegu indywidualnym na 200m w kategorii U18.

Złoto w skoku w dal w kategorii U20 wywalczył Jakub Tuczyński, który pobił rekord życiowy wynikiem 7.07 metrów. Najlepsi w swoich konkurencjach byli także Dawid Grząka (bieg na 60m), Jakub Robotnikowski (skok w dal). Srebro w skoku wzwyż zdobyła Emilia Twardowska i Oliwia Klar w biegu na 60 metrów.

Na więcej zapraszamy w Serwisie Sportowym Telewizji Proart, codziennie ok. 17:40.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. 23

  Na „Stali” tartan pozwijany niczym dywan w domu. To jest wstyd, żeby zawodnicy trenowali w takich warunkach. W całym powiecie nie ma drugiej, pełnowymiarowej bieżni lekkoatletycznej. Może zamiast pięćdziesiątego orlika albo nagród dla samorządowców, warto wyremontować nawierzchnie?
  Gratulacje dla całego sekcji i trenerów!

 2. 19

  SZACUNEK tym większy ,że widać gołym okiem jakie mają fatalne warunki do treningów ! Wieka sprawa! OGROMY SZACUNEK i GRATULACJE !!

 3. 7
  4

  Tych medali z regionu, który obejmuje portal było więcej…Nie tylko Stal zdobywała medale na tych mistrzostwach. Jarocin także. Rzetelność to podstawa.

 4. A o 9 medalu zdobytym przez Jakuba Chmielarza to ktoś zapomniał???? żal mi tej młodzieży która trenuje na dziurawym tartanie, sami muszą go sobie odśnieżyć a osiągają takie rewelacyjne wyniki. Jakie wyniki by mogły być gdyby mieli lepsze warunki???

 5. z tego powodu w urzędzie miejskim w Ostrowie, znowu Pani Prezydent powinna przyznać nagrody wiceprezydentom i swojej świcie, przecież im się należy , to Ostrowianie zdobyli medale !!!!

  • Pewno sobie przyznają podatki podnieśli to będą mieć z czego a zdolna młodzież to może trenować w kiepskich warunkach

  • Może jeszcze w ościennych gminach też im się będą należały bo to cześć zawodników jest nie z Ostrowa tylko z powiatu

 6. Brava dla trenera Michała, od niego się zaczęło, swoją pasję przekłada na młodzież, która wraz z talentem wzajemnie się uzupełnia

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick