Lekkoatleci biją kolejne rekordy. Cztery medale we Włocławku

4
Ostrowscy lekkoatleci zdobyli już cztery medale podczas mistrzostw Polski do lat 18, które od środy odbywają się we Włocławku. Worek rozwiązał Dawid Grząka w biegu na 100 metrów, który wywalczył brąz. Dwa kolejne krążki zdobyły sztafety. Dziś natomiast po bardzo emocjonującym i stającym na bardzo wysokim poziomie konkursie w skoku wzwyż trzecie miejsce zajęła Emilia Twardowska. Stalowcy tym samym pobili kolejny rekord klubowy, ponieważ mają już na swoim koncie 19 medali wywalczonych w tym roku.

Już pierwszego dnia medal dla żółto-niebieskich wywalczył Dawid Grząka, który w eliminacjach pobił rekord życiowy, który od teraz wynosi 10.67. W finale uplasował się na trzecim miejscu z wynikiem 10.80 mimo biegu pod wiatr.

Kolejnego dnia do rywalizacji przystąpiły nasze sztafety, które były pewniakami do medali. Dziewczyny w składzie Ewa Piaszczyńska, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio oraz Inga Kanicka sięgnęły po złoto z rekordem Ostrowa 47,47. To trzecie mistrzostwo z rzędu naszych dziewczyn.

Na złoto liczyli także panowie. Sztafeta w składzie Kuba Robotnikowski, Dawid Grząka, Kacper Zimniak i Michał Jopek w finale zajęła drugie miejsce. O wyniku zdecydowały słabsze zmiany. A jak mówi trener Michał Walczak była szansa na złoto i rekord Polski.

W dzisiejszej serii porannej startowała tylko Emilia Twardowska w skoku wzwyż. Reprezentantka Stali jechała z trzecim wynikiem do Włocławka. Była blisko pobicia rekordu życiowego, skończyło się jednak na brązowym medalu w konkursie stojącym na bardzo wysokim poziomie.

Bezkonkurencyjna w finale była Katarzyna Kokot – reprezentantka Politechniki Opolskiej, która bijąc rekord życiowy wywalczyła drugie złoto z rzędu. 18-latka przeskoczyła poprzeczkę zawieszoną na 1.80m.

Przed ostrowianami jeszcze występy w sesji popołudniowej. Bez względu na wynik – podopieczni Michała i Marka Walczaków oraz Kamili Grzegorowskiej już pobili rekord medalowy z poprzedniego sezonu.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • mają logo BM na koszulkach. ale przyznaje – nie wiem czy to jest za użyczanie tych nor czy coś płacą ale coś tam się dzieje – powoli.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick