Lekarz spod Ostrzeszowa z tytułem zasłużonego dla powiatu

0
Fot. powiatostrzeszowski.pl
Ostrzeszowscy radni podjęli uchwałę o nadaniu honorowego tytułu "Zasłużony dla Powiatu Ostrzeszowskiego" Andrzejowi Gumińskiego - lekarzowi z Grabowa nad Prosną.

Akt nadania tytułu zostanie wręczony podczas uroczystej sesji rady, która odbędzie się 10 maja. Aby formalności stało się zadość, wniosek w sprawie nadania wyróżnienia złożyło pięciu radnych: Marianna Powązka, Maria Gorzelanna, Lech Janicki, Maksymilian Ptak i Jan Puchała. Andrzej Gumiński jest lekarzem medycyny ogólnej. Pracę w Grabowie nad Prosną rozpoczął w 1971 roku. Przez ćwierć wieku był radnym miejskim Grabowa. To dobry i oddany lekarz oraz społecznik. Pod jego kierownictwem rozbudowano przychodnię. Misję lekarską pełni z pełnym zaangażowaniem. Cieszy się wielką sympatią zarówno wśród kolegów lekarzy, jak i mieszkańców powiatu” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

To nie jest pierwsze wyróżnienie nadane Andrzejowi Gumińskiemu. Wcześniej otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi, Brązowy Krzyż Zasługi, Krzyż Zasługi dla ZHP Warszawa, Honorową Odznakę Rzemiosła Warszawa, medal „Zasłużony dla Miasta i Gminy Grabów nad Prosną” oraz odznaki honorowe PCK.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick