Lekarka oskarżona o tragiczny w skutkach błąd w sztuce

0
5 lat pozbawienia wolności grozi lekarce z Ostrzeszowa. Prokuratura oskarża kobietę o nieumyślne spowodowanie zgonu 27-letniej pacjentki.

– W oparciu o opinię biegłych prokurator zarzucił podejrzanej, że pełniąc w grudniu 2014 r. w funkcję lekarza dyżurnego w na jednym z oddziałów szpitala w Ostrzeszowie pomimo istniejących ku temu wskazań medycznych działając z zamiarem ewentualnym (to jest godząc się z przewidywalnymi konsekwencjami) poprzestając na leczeniu objawowym, zaniechała podjęcia niezbędnych badań diagnostycznych, co w konsekwencji doprowadziło do niepodjęcia natychmiastowego zabiegu operacyjnego wskutek czego naraziła 27-letnią pacjentkę na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnie doprowadziła do jej zgonu – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Z ustaleń powołanych w sprawie biegłych wynikało, że przeprowadzenie właściwego procesu diagnostycznego i leczniczego dawałoby wysokie szanse uratowania pacjentki.

– Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego jej czynu, odmówiła składania wyjaśnień bądź ustosunkowania się do ustaleń wynikających z zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego – dodaje rzecznik.

Lekarce grozi kara nawet pięciu lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick