Lech przegrywa w Ostrowie. 3:0 dla Centry

1
Za nami XII kolejka spotkań na boiskach trzecioligowych. Dzisiaj bardzo ważny komplet punktów wywalczył zespół ostrowskiej Centry. Podopieczni Mariusza Posadzego pokonali rezerwy Lecha Poznań 3:0. To cenny sukces, który pozwala ostrowianom na awans na 12 miejsce w tabeli. Dzisiaj punkt wywalczył zespół Jaroty Jarocin. Drużyna Marcina Woźniaka zremisowała w Starogardzie Gdańskim 1:1.

W I połowie grę prowadzili piłkarze Lecha, ale ze zdobycia bramki cieszyli się gospodarze. W 43 minucie po dośrodkowaniu Miłosza Nowickiego futbolówkę do siatki skierował Michał Kucharski. Niewiele później napastnik Centry ucierpiał po nieczystym zagraniu rywala. Vernon De Marco zobaczył czerwoną kartkę.

W II połowie gospodarzy, którzy grali w przewadze poszli za ciosem. W 60 minucie na 2:0 podwyższył Piotr Przezak. Jedenaście minut później padła trzecia bramka dla Centry. Autorem gola był Miłosz Nowicki. Wygraliśmy zasłużenie ocenia Dariusz Reyer.

O pechu może mówić zespół Jaroty, który grał w Starogardzie Gdańskim. JKS prowadził od 60 minuty po uderzeniu Mateusza Dunaja. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w samej końcówce.

Centra z dorobkiem 13 punktów zajmuje 12 miejsce w tabeli. JKS ma punkt mniej i jest na trzynastej pozycji.