Latała po podwórku, bo jej właściciel trafił do szpitala. Teraz pomaga strażnikom miejskim

0
Nie wiadomo jak ma na imię, trzeba ją karmić i podawać świeżą wodę, ale przynajmniej uprzyjemnia codzienną pracę ostrowskim strażnikom miejskim. Mowa o papudze, którą municypalni znaleźli na podwórku jednej z ostrowskich kamienic i która od trzech dni dzielnie wspiera dyżurnych w przeglądaniu miejskiego monitoringu.

We wtorkowe popołudnie 8 maja dyżurny Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim odebrał telefon. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że rozmówca prosił strażników o interwencję w sprawie egzotycznych ptaków. Okazało się, że papuga lata po podwórzu przy kamienicy, ponieważ jej właściciel został przewieziony do szpitala. Strażnicy schwytali ją i przewieźli do siedziby instytucji, w której pracują. Od tego momentu papuga towarzyszy im w pracy.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Choć ze strażnikami jest zaledwie od trzech dni, to już zdążyli się do niej przyzwyczaić. – Ptaszek jest takim małym urozmaiceniem w codziennej pracy. Ale w końcu trzeba będzie się rozstać. Nie będzie to dla mnie łatwe, ale niestety takie są procedury – mówi st. insp. Andrzej Stencel ze Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick