Dwa lata więzienia za znęcanie się nad psem

1
O pozostawionej w lesie suczce Bigi pisaliśmy kilkanaście dni temu. Podejrzanemu o znęcanie się nad psem zostały przedstawione zarzuty. Ten jednak nie przyznał się do winy.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, podejrzanemu grożą dwa lata pozbawienia wolności. Właściciel suczki Bigi jednak nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań.

O całej sprawie informowaliśmy już 7 lipca. Pies został znaleziony w Wielowsi, gdzie był przywiązany do drzewa i miał skrępowane tylne łapy. Następnie Bigi trafiła do schroniska w Wysocku Wielkim i tam przechodzi okres kwarantanny.

Już wtedy byliśmy informowani o dużym zainteresowaniem pieska, który najprawdopodobniej niebawem trafi do nowej rodziny.

– Jest bardzo duże zainteresowanie tym pieskiem, otrzymujemy telefony z całej Polski i nie tylko. Dzwoniła nawet pani z Liverpoolu, która niedługo będzie w Polsce i chciałaby adoptować tego właśnie psa. Bigi cieszy się ogromną popularnością, ale jak wszystkim powtarzam, w naszym schronisku mamy około 190 psów, które także czekają na nowy dom i rodziny zastępcze – mówiła nam wówczas Agnieszka Nowicka, kierownik schroniska w Wysocku.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick